سفید‌کننده‌های خانگی دندان

برای سفید کردن دندان‌ها، به غیر از روش بلیچینگ که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود یا استفاده از کیت‌های مخصوصی که در داروخانه‌ها وجود دارد، می‌توانید از مواد ساده‌ای که در آشپزخانه پیدا می‌شود هم کمک بگیرید.

پودر کربن طبیعی
هنگام شستن دندان‌ها مقدار کمی از این پودر را روی خمیردندان بزنید یا کمی از پودر کربن طبیعی را داخل فنجانی بریزید، سپس یک اسفنج خیس را به این پودر آغشته کنید و روی تک‌تک دندان‌ها بکشید و در نهایت به سرعت دهان و دندان‌ها را بشویید اما فقط 1 یا 2 مرتبه در هفته می‌توانید از این ترفند جالب استفاده کنید.

بی‌کربنات سدیم یا جوش‌شیرین
مسواک خود را به جوش‌شیرین آغشته کنید و درست مثل یک خمیردندان طبیعی، آن را روی دندان‌ها بکشید. می‌توانید مقدار کمی جوش‌شیرین را با آب نصف یک لیمو مخلوط کنید و ترکیب خمیری به‌دست آمده را به‌عنوان خمیردندان استفاده کنید. فقط 1 بار در هفته از این ترکیب خمیری استفاده کنید. در غیر این صورت حتما مینای دندان آسیب خواهد دید.

نمک دریا
از آنجا که نمک دریا حاوی مقادیر زیادی ید است، خاصیت ضدعفونی‌کنندگی و ضدقارچی بالایی دارد. 2 یا 3 بار در هفته، محلولی از آب ولرم و نمک دریا آماده کنید. مسواک خود را داخل این آب بزنید و روی دندان‌ها بکشید. این محلول شبیه آب واقعی دریاست و خاصیت سفیدکنندگی آن تضمینی است!

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده