معماری

جلوگیری از گره خوردن موها

نکات کلیدی برای جلوگیری از گره خوردن موها

✅ موهای خود را مرتب کوتاه کنید. اگر موهای شما آسیب دیده است تمایل بیشتری به گره خوردن دارند. کلید رهایی از این مشکل کوتاه کردن مرتب موها است.

✅ بعد از هر بار شامپو کردن موها از نرم کننده استفاده کنید.راهنمای استفاده از نرم کننده که بر روی خود نرم کننده درج شده است را مطالعه کنید و مطابق با دستورالعمل درج شده از آن استفاده کنید تا موهای شما بهترین تأثیر را از نرم کننده بگیرد.

✅ موهای گره خورده خود را به طور مرتب با روغن چرب کنید. سپس یک حوله دور موهای چرب خود بپیچید تا چربی به عمق موهایتان نفوذ کند و موهایتان نرم شود. با این روش کوتیکول موها بازسازی شده و رطوبت داخل موها باقی می ماند. موهای آسیب دیده پس از درمان تمایل کمتری به گره خوردن دارند.

✅ در مواقعی که موهایتان گره خورده به جای استفاده از شانه و برس از انگشتانتان برای باز کردن گره موهایتان استفاده کنید.

✅ از رویه ی بالش ساتن برای کاهش الکتریسته موهایتان استفاده کنید زیرا پارچه های نخی باعث ایجاد الکتریسیته در موهایتان شده و اوضاع موهایتان بدتر می شود.

✅ برای باز کردن گره موها هرگز آن ها نکشید. روی قسمت های گره خورده مو نرم کننده بریزید و بعد از یک دقیقه به آرامی با شانه دانه درشت یا انگشتانتان موها از هم باز کنید.

✅ بعد از خشک کردن موها از یک سرم آبرسان یا نرم کننده بعد از حمام استفاده کنید.

✅ همیشه از شانه های دانه درشت که از مواد طبیعی مانند چوب ساخته شده اند استفاده کنید این شانه ها باعث می شوند الکتریسته موهای شما کمتر شده و موهای نرم تر داشته باشید.

✅ هرگز موهای خیس خود را برس نزنید چون باعث گره شدن بیشتر موها می شود. حرارت زیاد باعث آسیب رساندن به موهایتان می شود تا جایی که امکان دارد بگذارید موهای خیس در جریان عادی هوا خشک شوند.

✅ همواره دقت داشته باشید موهای مرطوب باید با احتیاط شانه شوند چون خیلی آسیب پذیر هستند و به راحتی با کشش شکسته می شوند.

پاسخ دهید