جلوگیری از کچل شدن و ریزش مو

بعضی از مردها فکر می‌کنند کچل شدن سرنوشتی است که باید مثل پدر و پدربزرگشان به آن تن دهند و بعضی دیگر معتقدند درمان‌های ضدریزش مو پرهزینه، وقت‌گیر و اغلب بی‌فایده‌اند و به همین دلیل از خیر آن‌ها می‌گذرند. اما محققان می‌گویند برای جلوگیری از ریزش مو در مردان، راه‌های ساده‌ای هم وجود دارد. راه‌هایی که می‌تواند مسئله را پیش از ایجاد شدن پاک کند.

مطمئن شوید بیمار نیستید
بعید نیست ریزش مو واکنشی به مصرف دارویی خاص باشد یا اینکه از عوارض یک بیماری باشد. پس قبل از هر کاری سراغ یک متخصص بروید و او را از داروهایی که مصرف می‌کنید باخبر کنید. احتمالا پزشک به شما توصیه می‌کند آزمایش کاملی بدهید تا از مبتلا نبودنتان به بیماری‌های دیگر مطمئن شود.

زیاد آب بخورید
حدود ۲۵ درصد از فولیکول‌های مو از آب ساخته شده‌اند و زمانی که بدن شما دچار کم‌آبی می‌شود، فولیکول موهایتان ضعیف می‌شوند و از دست می‌روند. همین توضیح ساده کافی است تا بدانید که بیگانگی‌تان با نوشیدن آب در طول روز و پناه بردنتان به نوشیدنی‌های کافئین‌داری که خود باعث دفع آب بدن می‌شوند، تا چه اندازه می‌تواند بر ریزش موهای شما تاثیر داشته باشد.

به بدنتان ویتامین برسانید
به جای اینکه برای خرید شامپوهای ویتامینه جیب‌هایتان را خالی کنید، ویتامین را در غذاهایتان جا دهید و آن را به بدنتان برسانید. بررسی‌ها ثابت کرده استرس، ژن‌ها، مسائل پزشکی و البته کمبود ویتامین از دلایل اصلی ریزش مو در مردان است. به همین دلیل با انتخاب رژیم غذایی که به اندازه کافی ویتامین  A،B ، C، D، وE  را در خود دارد، جلوی این اتفاق را بگیرید.

سیگار نکشید
سیگار بلای جان موهای شماست. محققان می‌گویند کسانی که به سیگار اعتیاد دارند، به احتمال بیشتری موهایشان را از دست می‌دهند. پس اگر در خانواده‌تان سابقه ابتلا به این مشکل وجود دارد، لااقل خودتان با دست خودتان احتمال خطر را بیشتر نکنید.

استرس‌ها را کم کنید
افراد پراسترس اغلب موهای ضعیف و کمی دارند. محققان می‌گویند هورمون استرس با فولیکول‌های مو درمی‌افتد و آن‌ها را هرروز ضعیف‌تر می‌کند. به باور محققان کسانی که در مدیریت استرس‌هایشان ناتوان‌اند یا شرایط زندگی اضطراب‌آوری دارند، بیشتر در معرض دچار شدن به این مشکل قرار دارند.

ورزش کنید
همه می‌دانید که ورزش برای بدن مفید است، اما شاید ندانید که این کار به موهای شما هم فایده می‌رساند. محققان ثابت کرده‌اند که ورزش نه‌تنها در حفظ موها موثر است، بلکه رشدشان را هم سریع‌تر می‌کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]