بازی‌هایی برای کودکان 3 تا 5 ساله

بچه‌ها در این سنین به تدریج اجتماعی‌ شدن را تمرین می‌کنند. بازی‌های گروهی، بازی در محیط باز و زمین‌بازی را بسیار دوست دارند. با ترتیب دادن موقعیت‌ چنین بازی‌هایی در پارک به کودکتان کمک کنید همکاری و تبعیت از قوانین را بیاموزد.

4 سالگی: کودک 4 ساله می‌تواند روی یک خط، با حفظ تعادل، راه برود. پله‌ها را یکی‌یکی بالا برود، از فاصله‌ای کوتاه بپرد، روی سه‌چرخه بنشیند، پا بزند و گوشه‌ها را دور بزند.

وقتی در حال برنامه‌ریزی با او هستید، یادتان باشد بازی‌های خیالی محبوب‌ترین بازی این دوره سنی است. نقش قهرمان ماجراجویی که دارد از روی این لبه فرضی پرتگاه رد می‌شود (خطی که روی زمین کشیدید) سپس باید به سرعت سوار سه‌چرخه‌اش شود و برود.

5 سالگی: بازی با آجرهای خانه‌سازی (لگو) و ساخت پازل‌های گوناگون بسیار مناسب این سن است. البته داستان‌های کودکانه و خواندن کتاب و شعرهای ساده که ریتم دارند و به راحتی می‌توانند حفظ شوند برایشان جالب است. بچه‌ها در این سن از شنیدن معما و لطیفه بسیار لذت می‌برند.

اسباب‌بازی‌های مناسب پس از 3سالگی: از 3سالگی به بعد خمیر، لگو و شن‌های استریل بخرید تا تخیل بچه‌ها و خلاقیت آنها را تقویت کنید. توپ‌های رنگی را از ماه اول زندگی می‌توانید برای بچه‌ها بخریدولی در انتخاب اندازه دقت کنید.

 

مجله سلامت