6 نشانه نگران کننده در سرفه های نوزاد

سرفه در نوزادان,درمان سرفه خلط دار در کودکان,سرفه خلط دار+درمان,درمان سرفه کودکان با داروهای گیاهی,درمان سرفه کودکان زیر 2 سال,شربت سرفه کودکان,علت سرفه های خلط دار طولانی,درمان خلط کودکان
6 نشانه مهم در سرفه های نوزاد که در صورت مشاهده باید به پزشک مراجعه کرد:
وجود سرفه هاي شديد و ناگهاني در نوزاد که مي تواند ناشي از بلعيدن يک جسم خارجي باشد.
تداوم مشکلات تنفسي علي رغم شستشوي موثر بيني که نيازمند مشاوره با پزشک است.
همراه بودن سرفه هاي نوزاد با تب، ضعف و درد که مي تواند نشانه ابتلاي او به عفونت گوش مياني و يا سينه پهلو باشد.
همچنين استمرار و ادامه يافتن تب در مدتي بيش از 2 يا 3 روز و همراه بودن آن با علائم عفونت حاد تنفسي ( نفش هاي بريده بريده و اختلال در حرکت قفسه سينه به هنگام تنفس و يا از ميان رفتن اشتهاي کودک و کاهش آن به کمتر از نصف غذاي روزمره و هميشگي) که در اين صورت نيز مراجعه به پزشک ضرورت خواهد يافت.

افزايش ميزان و شدت سرفه ها و احتمال ابتلاي نوزاد به عفونت ريه يا سينه پهلو که در اين صورت براي تشخيص قطعي راديوگرافي از قفسه سينه انجام خواهد شد. ساير نشانه هاي بيماري ممکن است دو روز پس از سرفه ها آغاز شوند.

همراه بودن سرفه با خس خس سينه در عمل دم که مي تواند نشانه ابتلا نوزاد به لارنژيت (التهاب بافت مخاطي گلو) و يا همراه بودن سرفه در عمل بازدم که مي تواند نشانه ابتلا نوزاد به سينه پهلو باشد.

دوره يک عفونت ويروسي معمولا سه الي چهار روز است ولي با اين حال ممکن است سرفه ها به مدت 10 الي 15 روز پس از بهبودي نيز ادامه داشت باشند. اين مساله نبايد منجر به بروز نگراني در والدين شود. ولي در صورت ادامه يافتن سرفه در مدتي بيش از سه هفته مراجعه به پزشک و مشورت با او ضرورت خواهد يافت.
اين مراجعه در بسياري موارد تجويز يا درمان دارويي به دنبال نخواهد داشت ولي باعث مي شود که پزشک در جريان بررسي علت سرفه هاي نوزاد با رد کردن احتمال بيماري هايي نظير سياه سرفه، ريفلاکس گوارشي، آسم، مشکلات قلبي و … از سلامت نوزاد اطمينان يابد.

مطلب مفید درباره درمان خلط و سرفه