دنبال روش های صحیح درس خواندن هستم

روش صحیح درس خواندن در دبیرستان,بهترین روش درس خواندن برای کنکور,روش درس خواندن برای امتحان,برنامه ریزی صحیح برای درس خواندن,روش صحیح درس خواندن در دانشگاه,روش های صحیح مطالعه برای دانش آموزان,روش صحیح درس خواندن برای کنکور,روش صحیح مطالعه و یادگیری

دختری ١۵ ساله هستم که در رشته تجربی ثبت نام کرده ام. با توجه به سنگینی درس ها و ظرفیت کم رشته های تجربی به دنبال روش های صحیح درس خواندن هستم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.
در ابتدا باید به شما تبریک گفت که در اولین سالی که انتخاب رشته کرده و وارد رشته تجربی شده اید، برای آینده خود نگران و به دنبال طرح و برنامه ای برای رسیدن به موفقیت هستید زیرا بیشتر دانش آموزان فقط در سال آخر به فکر برنامه ریزی و مطالعه هدفمند می افتند که قطعا با توجه به زمان کمی که در اختیار خواهند داشت، نتیجه مدنظر خود را نخواهند گرفت. حال  اگر شما از همین امسال با هدف و برنامه حرکت کنید و از تمام توانایی های خود استفاده کنید، نتیجه مطلوبی خواهید گرفت و جای هیچ گونه نگرانی ندارد.
زیست و شیمی را جدی بگیرید
در پاسخ به سوال تان باید گفت همان طور که می دانید شما اولین دوره جدید آموزشی در دوره متوسطه دوم هستید و با تغییرات عمده کتاب های درسی مواجه اید پس در اولین قدم باید مطالب کتاب های درسی را به دقت مطالعه کنید و به طور مفهومی آن ها را یاد بگیرید و پس از هر مبحث به تعداد کافی نمونه سوال حل کنید. دروس زیست و شیمی در رشته تجربی اهمیت ویژه ای دارند. در این درس ها همزمان با مطالعه، مرور و ارتباط بین مطالب و تست زنی برای توجه به جزئیات مهم است؛ بنابراین توصیه می شود خلاصه نویسی را از همین امسال انجام دهید تا در سال های آینده نیز کارتان راحت تر باشد. در ضمن با توجه به این که اغلب دانش آموزان رشته تجربی در درس های ریاضی و فیزیک دچار مشکل هستند، توجه ویژه به این دو درس نیز کمک قابل توجهی برای موفقیت شما در آینده خواهد کرد. در این دو درس سعی کنید پس از مطالعه هر موضوع، با حل تمرینات متنوع و بررسی انواع سوالات به آن موضوع تسلط کافی پیدا کنید.
از عربی و ادبیات غافل نشوید
در درس های عمومی درس های عربی و ادبیات اهمیت ویژه ای دارند زیرا مطالعه آن ها نیاز به معلومات سال های گذشته دارد و در صورت نیاز، لازم است به آن ها مراجعه شود.
کارنامه تان را هفتگی بررسی کنید
همچنین توصیه می شود در ابتدای هر هفته با توجه به برنامه هفتگی مدرسه و درس هایی که تدریس می شود یا قرار است از آن امتحانی به عمل آید، برنامه ای برای خودتان تنظیم کنید و خود را به اجرای آن متعهد کنید و در پایان هر روز نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کنید و در روزهای معینی از هفته مثلا روزهای تعطیل عقب افتادگی های احتمالی را جبران کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]