معماری

آسیب بدنی در تمرینات سنگین ورزشی

ورزش‌های قدرتی,بلند کردن وزنه, کشیدن با ابزارهای ورزشی,احساس ناراحتی در بالاتنه,غش کردن یا از دست رفتن هشیاری,خس‌خس سینه یا تنگ‌نفسی,احساس ناراحتی در بالاتنه,بلند کردن وزنه,خس‌خس سینه یا تنگ‌نفسی,غش کردن یا از دست رفتن هشیاری,کشیدن با ابزارهای ورزشی,ورزش‌های قدرتی

آیا می دانستید با انجام دادن ورزش های قدرتی چه آسیب ها و پیامدهایی سلامتی تان را تهدید می کنند و چه خطراتی در حین انجام اینگونه ورزش ها شما را تهدید می کنند با ما در ادامه مطلب همراه باشید

ورزش‌های قدرتی تأثیرات سلامت‌بخش متعددی دارند، اما لازم است در حین انجام آن‌ها نکات ایمنی را هم رعایت کنید.
تمرینات سنگین ورزشی
درصورتی‌که هنگام انجام تمرین‌های قدرتی اگر نفس خودتان را نگاه دارید، ممکن است فشارخون تان تا حدود خطرناکی بالا رود.

به یاد داشته باشید که همیشه هنگام بلند کردن وزنه یا فشردن یا کشیدن با ابزارهای ورزشی بازدم انجام دهید و هوا را از ریه‌هایتان تخلیه کنید و هنگامی فشار، کشش یا وزنه را رها می‌کنید، هوا را به درون ریه بکشید و دم انجام دهید.

اگر در وسط بلند کردن وزنه گیر می‌کنید یا به نفس‌نفس می‌افتید، معلوم است که از وزنه بیش‌ازحد سنگینی استفاده کرده‌اید. سنگینی وزنه را کاهش دهید تا در محدوده ایمن باقی بمانید.

به این نشانه‌های هشداردهنده هم در تمرین‌های قدرتی و هم در تمرین‌های هوازی توجه داشته باشید. در صورت بروز این نشانه‌ها ورزش را متوقف کنید و با دکتر تماس بگیرید.

– احساس ناراحتی در بالاتنه، شامل احساس درد حاد، در مبهم، سوزش، سنگینی در قفسه سینه، یا احساس پری ناراحت‌کننده در معده.

– خس‌خس سینه یا تنگ‌نفسی که بیش از 5 دقیقه به طول بینجامد.

– غش کردن یا از دست رفتن هشیاری

– درد استخوان یا مفاصل.

اگر دچار بیماری مزمنی مانند نارسایی قلب یا اختلال ریتم قلب هستید، از دکترتان درباره علائم دیگری که باید نسبت به آن‌ها هشیار باشید، سؤال کنید.