چیدمان جهیزیه در خانه کوچک

مدآنلاین: عروس خانم‌هایی که در آپارتمان‌های اجاره‌ای و کوچک زندگی می‌کنید و از کمبود فضای ذخیره سازی توکار و دیواری در محیط خود ناراضی هستید و از طرفی هم اجازه تغییر در مکان و ایجاد فضای ذخیره سازی جدیدی را ندارید، نگران نباشید! زیرا حتی با وجود این محدودیت‌ها نیز می‌توان با اقدامات و انتخاب‌های هوشمندانه و استفاده بهینه از امکانات، با مشکل مذکور مقابله کرد و آن را تا حد زیادی از بین برد. در مطلب حاضر به ایده‌هایی در این خصوص پرداخته‌ایم که می‌توانید متناسب با شرایط خود، از هریک از آنها استفاده کنید و یا برای خلق ایده‌ای جدید الهام بگیرید.
میزهای دراور بزرگ یکی از بهترین عناصر برای تامین فضای ذخیره سازی مفید و پرگنجایش هستند. اگر در قسمتی از دیوار محیطی مقداری فرورفتگی وجود دارد، بهترین کار قرار دادن یک میز دراور با کشوهای متعدد و جادار در این قسمت است، زیرا به دلیل استیجاری بودن ملک نمی‌توان برای آن قسمت، فضای ذخیره‌سازی توکار سفارش داده و نصب کرد. اما در صورت تعویض خانه می‌توان دراور را به منزل جدید منتقل کرد.


خرید و استفاده از دراور ظریف با چند کشو به عنوان میز کنار تختی، ایده مفید دیگری در جهت افزایش فضای ذخیره‌سازی شماست. به جای میز پاتختی ساده که در نهایت یک کشوی کوچک دارد، یک دراور چند کشوی ظریف انتخاب کنید تا علاوه بر سطح آن، از کشوهایش نیز برای قرار دادن اشیا و عناصر متعدد استفاده کنید.
به نوشته نوعروس،  اگر درصدد خرید تختخواب هستید، حتما به دنبال گزینه‌ای کشودار و باکس‌دار به جای تختخوابی ساده باشید. یک تختخواب دارای فضای ذخیره‌سازی، گزینه مفیدی است و بسیاری از اشیا و لوزام اعم از لباس، اسباب‌بازی، کتاب‌ها، اوراق و … را در خود جا می‌دهد و تا حد زیادی کمبود فضای ذخیره سازی موجود در محیط شما را جبران می‌کند.


خرید و استفاده از یک میز پذیرایی که دارای فضای ذخیره‌سازی پنهان است، امکان ذخیره‌سازی وسایل زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین به جای انتخاب یک میز پذیرایی ساده، گزینه‌ای انتخاب کنید که با خود مقدار زیادی فضای ذخیره سازی دارد. در این صورت برای قرار دادن مجله‌ها، روزنامه‌ها و بسیاری اشیا و خرده‌ریزها در یک فضای ذخیره‌سازی مطمئن، روی این میزهای پذیرایی حساب کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده