معماری
17

دکوراسیون اُپن آشپزخانه و صندلی‌های آن

دکوراسیون اُپن آشپزخانه و صندلی‌های آن

 

 

مدآنلاین: معمولا در آشپزخانه‌ها عناصر زیادی هستند که به زیبایی و کارآمدتر شدن فضا کمک می‌کنند. یکی از این عناصر تاثیر‌گذار و کارآمد صندلی اُپن است. صندلی‌های اُپن تنوع بسیاری دارند و همین باعث می‌شود شما براحتی صندلی مناسب برای اُپن آشپزخانه‌تان را پیدا کنید. صندلی‌های اُپن را بر اساس کوتاه‌پایه یا بلندپایه و پشتی‌دار یا بدون پشتی دسته‌بندی می‌کنند. برای انتخاب بهترین صندلی اُپن باید به برخی نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.


انتخاب بهترین صندلی برای اُپن رابطه مستقیمی با ارتفاع اُپن آشپزخانه شما دارد. فاصله ۳۰ سانتی متری بین کفی صندلی تا رویی کانتر یا اُپن می‌تواند فاصله مناسبی باشد. اگر چه که برای این مورد استاندارد دقیقی در دست نیست اما این فاصله معمولا به عنوان پایه اصلی به کار برده می‌شود. هم چنین رویه‌های صندلی‌های اُپن می‌تواند آشپزخانه شما را از یکنواختی نجات دهد.


صندلی‌های اُپن معمولا در دو جنس چوبی و فلزی در دسترس هستند و شما بر اساس سلیقه و طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان می‌توانید از آنها استفاده کنید. اگر از صندلی‌های چوبی استفاده می‌کنید دست بازتری برای هماهنگ‌تر کردن آنها با دکوراسیون داخلی منزل‌تان دارید. هر چند وقت یک بار می‌توانید رویه صندلی‌ها را تغییر دهید و آنها را دیگر عناصر داخل آشپزخانه هماهنگ کنید . مثلا می‌توانید از یک پارچه برای پرده‌ها و رویه‌های صندلی ها استفاده کنید.


برای برخی از فضاها هم می‌توان از صندلی‌هایی با طراحی خلاقانه بهره برد ، مثلا برای مکان‌هایی که احساس می‌کنید نیاز به تغییر از لحاظ بصری دارند . این صندلی‌های خلاقانه می‌توانند در زیبایی و تاثیرگذاری فضا بر انسان نیز موثر باشند.


صندلی‌های کوتاه و بدون پشتی معمولا برای فضای کافه مناسب است. اما اگر می‌خواهید از صندلی‌های اُپن بدون پشتی در فضای منزل‌تان استفاده کنید ، بهتر است آنها را در جایی به کار ببرید که نمی‌خواهید مدت زمان زیادی را آنجا صرف کنید. این صندلی‌ها چون فاقد فضایی برای تکیه دادن هستند به سرعت باعث ایجاد خستگی در انسان می‌شوند و به همین دلیل این حس درون آدم ایجاد می‌شود که باید آنجا را ترک کند. پس حتما موقع انتخاب صندلی اُپن فاقد پشتی به این نکته توجه کنید.


چیدانه نوشت: برای تغییر دادن چهره صندلی‌های اُپن فاقد پشتی می‌توانید رویه نشیمن آن را مطابق با رنگ‌هایی که در فضای داخلی منزل‌تان استفاده کرده‌اید، عوض کنید. اگر از تعداد زیادی صندلی استفاده می‌کنید، می‌توانید از رویه‌هایی با رنگ‌های مختلف استفاده کنید.


صندلی‌های اُپن که دارای ساختار فلزی هستند، می‌توانند چهره صنعتی‌تری به آشپزخانه شما بدهند. اما حتما به این نکته توجه کنید که رنگ آنها حتما باید در هماهنگی کامل با رنگ غالب آشپزخانه شما باشد.


اگر قصد دارید از صندلی‌های چوبی برای کانتر آشپزخانه استفاده کنید، می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که پشتی آن دارای نقوش متفاوتی باشد ، با انجام این کار می‌توانید چهره اشپزخانه‌تان را تغییر دهید.

پاسخ دهید