معماری
31

کفپوش مناسب، خانه شیک!

مدآنلاین: یک طراحی داخلی موفق تنها وابسته به مبلمان و دیوارها نیست، بلکه از طراحی و تدبیر کفپوش آغاز میشود. برترین‌ها در اینجا نمونه‌هایی از بهترین و زیباترین کفپوش‌ها تدارک دیده است تا با توجه به سبک دکور و کارکرد مورد نظرتان می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

بامبو (Bamboo): بامبو مدت‌هاست که در ساخت کفپوش مورد استفاده قرار می‌گیرد و تفاوت، تنها در رنگ و استایل آنهاست. بامبو از نظر تکنیکی جزو محکم و مقاوم‌ترین چوب‌هاست. این کفپوش را می‌توانید برای سطوح گسترده مورد استفاده قرار دهید.

چوب بازیافتی (Reclaimed Wood): این نوع کفپوش جلوه‌ای کلاسیک دارد، اما با تکنولوژی جدیدی عرضه می‌شود.

کاشی سایز بزرگ (Large-Format Tile): در دنیای کاشی و سرامیک، اندازه، فرم، متریال، طرح و نقش تنوع بالایی یافته است. کاشی‌های بزرگ علاوه‌ بر جلوه و ابهت بیشتر، زحمت شما را برای تمیزکردن خطوط درزی کم‌تر می‌کند. ضمنا این کاشی به نصب حرفه‌ای‌تر نیاز دارد.

چوب پنبه (Cork): امتیاز اصلی این نوع کفپوش عایق صوتی بودن آن است. همچنین قدم برداشتن بر کفپوش چوب پنبه‌ای حس بسیار راحت‌تری در مقایسه با پارکت و سرامیک دارد.

موکت پرزدار: امروزه در صنعت موکت‌سازی به لحاظ تنوع و کیفیت پیشرفت چشمگیری ایجاد شده است. ویژگی ممتاز موکت‌ها حس گرمی و لطافت آن است.

پارکت آمریکایی: این کفپوش‌های کلاسیک آمریکایی دوباره رواج یافته، و نسبت به بامبو و چوب پنبه، دسترسی به آن آسان‌تر است.

کفپوش بتنی (Concrete): از مهم‌ترین امتیازات کفپوش بتنی استقامت زیاد، پایداری در برابر زلزله و جلوه منحصربفرد آن است.

سرامیک طرح چوب (Wood-Look Ceramic Tile): بسیاری افراد برای آشپزخانه کفپوش چوبی بهکار می‌گیرند، ولی بدلیل احتمال نشت آب از ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و یخچال و فریزر و مواردی از این قبیل چوب و پارکت‌های چوبی توصیه نمی‌شود. اما اگر به بافت چوب علاقه‌مند هستید می‌توانید از سرامیک‌های طرح چوب استفاده کنید.

کاشی آجری (Terra-Cotta Tile): این متریال کلاسیک گرما و زیبایی بهخصوصی دارد و مناسب سبک روستیک است.

مرمر: مزیت اصلی این متریال زیبایی و دوام آن است. در مورد زیبایی سنگ مرمر می‌توان گفت که تاریخ مصرف ندارد.

پاسخ دهید