توصیه های عالی برای تجربه یک ماه‌عسل آرام

خیلی ها معتقدند: «سفر هزینه نیست، سرمایه گذاری است. چرا که انرژی و انگیزه مضاعفی به انسان می بخشد.» و قدیمی ها می گفتند: «دوست را باید در سفر شناخت. چون در شرایطی غیر از شرایط معمولِ زندگی، روحیه و خلق و خوی واقعی و میزان انعطاف و همراهیِ آدم ها بروز می کند.» سفر یک وقفه و زنگ تفریح لذت بخش در میانِ لحظات خاکستری زندگی است و وقتی در ابتدای یک مسیر عاشقانه و با همراهی شریک زندگی شکل بگیرد، طبیعتا زیباتر و به یادماندنی تر می شود.

اما برای رفتن به یک سفر، آن هم سفر مهمی مثل ماه‌عسل، باید حواسمان به چه چیزهایی باشد؟

یک مقصد جذاب
در انتخابِ مقصد سفر به نکاتی مثل روحیه خود و همسرتان و حال و هوایی که دوست دارید تجربه کنید، توجه کنید. آیا به دنبال یک سفرِ اکتشافی و هیجان انگیز هستید؟ آیا دراز کشیدن و استراحتِ مطلق در سایه‌روشن درختان را ترجیح می دهید؟ به مناطق گرم و ساحلی علاقه دارید یا یک کوهستانِ دنج و خنک؟ بر این اساس، انتخاب کنید می خواهید ماه‌عسلتان را کجا بگذرانید. منتها به شکلِ کلی، ماه عسل فرصتی است برای رفع خستگی های احتمالی از بدو بدوهای جشن عروسی و تمدد اعصاب و تجدید انرژی برای شروعِ زندگی مشترک. روی همین حساب، یک سفر آرام و بی دردسر شاید گزینه بهتری برای ماه‌عسل باشد.
یک آژانس مسافرتیِ متعهد
برای رفتن به یک ماه عسل آرام، یک آژانس مسافرتی خوش‌نام و متخصص و باتجربه می تواند سفر شما را بدون اینکه متحمل استرس زیادی شوید، برنامه ریزی کند. پس برای به حداقل رساندنِ مشکلات پیش بینی نشده، در انتخاب آژانس مسافرتی تان دقت کنید.
یک چمدان پر و پیمان
بستن چمدانِ ماه‌عسل، از برخی جهات با بستنِ چمدانِ دیگر سفرها متفاوت است. هم اولین سفرِ رسمی زندگی مشترکتان است و دوست دارید برای شیک و خوش‌ پوش بودن و ثبت زیباترین عکس ها، بهترین لباس ها و لوازم آرایشتان را ببرید، هم دوست دارید رها و سبکبال باشید و بار سنگینی به دنبال خود نکشید. هم خانواده ها نگرانند و اصرار به همراه بردن کمک های اولیه و دارو دارند و هم ممکن است در طول سفر، خرید زیادی داشته باشید و نیاز به داشتنِ یک ساکِ بزرگ پیدا کنید. به شکل کلی، دو دست لباسِ راحت، دو شلوار تیره، یک دست لباس رسمی، دو جفت کفش و چند رنگ شال و روسری برای خانم ها به اضافه حوله، صندل، عینک آفتابی، وسایل بهداشتی و یکی دو قلم لوازم آرایش، داروهای ضروری و به ویژه مدارک شناسایی و کارت اعتباری و مقداری پولِ نقد از ضروریات سفر است.
یک حواسِ جمع
نه فقط در ماه‌عسل که در همه سفرها، برای جلوگیری از تلخ شدن سفر، باید به رعایت نکات ایمنی توجه ویژه ای داشت؛ نخوردنِ غذاهای مانده و خوراکی های مشکوکِ دستفروش ها و غذاخوری های بین راه، به همراه نبردنِ طلا و اشیای باارزش، اعتماد نکردن به غریبه ها، استفاده از خدمات خطوط هواییِ امن و معتبر، رانندگی نکردن در زمانِ خستگی و خواب آلودگی، به همراه داشتنِ داروهای ضد حساسیت و ضد گزش و خارش و… نکاتی است که باید به آن توجه کرد.
استفاده بهینه از فناوری
از اطلاعات آنلاین درباره منطقه ای که به آن سفر می کنید و نصبِ اَپ هایی که به شما در پیدا کردن مسیرها، بهترین کافه ها، رستوران ها و مراکز خرید کمک می کند، غافل نشوید.
استفاده از خدمات پست
اگر اهلِ خرید هستید و ماه‌عسل را فرصت مناسبی برای گشت و گذار در بازارهای محلی و پاساژهای لوکس می دانید، شاید آخر سفر با چالش بارهای سنگینی که روی دستتان مانده، مواجه شوید. بهترین پیشنهاد برای این جور وقت ها، استفاده از خدماتِ پست برای ارسال محموله های سنگین به محل زندگی تان است. البته حواستان باشد روی بسته، نشانی خانه خودتان را که ساکنانش در سفر هستند ، ننویسید. شاید بسته زودتر از شما به خانه برسد!
خرید سوغـاتی
این اولین سفرِ رسمی شما به همراه همسرتان و بدون حضور خانواده هاست. پس سعی کنید در عینِ حال که استقلال خود را حفظ می کنید، با خانواده ها هم که ممکن است نگران باشند، در تماس باشید و خریدِ سوغاتی به پاس تشکر برای همراهی شان در مسیر این وصال و وصلت را فراموش نکنید.

ایده‌های رمانتیک برای یک ماه‌عسل خاطره‌انگیز

اگر در ماه‌عسلتان رمانتیک نباشید، پس کی قرار است لحظات عاشقانه را تجربه کنید؟ شاید بسته پیشنهادی ما بتواند ایده های جالبی برای رقم زدنِ یک ماه‌عسلِ به یادماندنی به شما بدهد.
به تماشای طلوع و غروب خورشید بنشینید
برای ماه‌عسل به هر کجا بروید، یک شهرِ بزرگ و مدرن، یک روستای کوچکِ دنج، یک جزیره زیبای آفتاب‌گیر یا یک کوهستانِ سبزِ خنک، یکی از قشنگ ترین لحظاتِ سفرتان شاید شروع و پایانِ روزی باشد که قرار است در کنار یارتان آغاز یا تمام شود. تماشای سر زدن اولین اشعه های شادی‌بخش نور خورشید در طلوع و بدرقه آخرین بارقه های نور در غروب و از راه رسیدنِ شب و آرامش، دست در دستِ هم، در سکوت و با بهترین آرزوها در دل، می تواند یک تجربه قشنگِ دونفره برایتان رقم بزند.
صبحانه و شام‌های متفاوت تدارک ببینید
یکی از لذت‌بخش‌ترین بخشِ هر رابطه عاطفی، باهم غذا خوردن و معاشرتِ در حین میل کردن غذاست. در طول ماه‌عسل از تجربه با هم غذا خوردن، به ویژه صبحانه و شام های متفاوت غافل نشوید. یک صبحانه دل انگیز در فضای سبزِ هتل یا کنار ساحل دریا یا یک شام خوشمزه و هیجان انگیز، چیده شده روی میزی مزین به شمع و گل‌ های خوشبو، می تواند زیباترین تصاویر و خاطرات ماه‌عسلتان را شکل دهد. برای هم غذا سفارش دهید، برای هم غذا بکشید، غذایتان را باهم تقسیم کنید، خوراکی هایی را که تا به حال نخورده اید تست و تجربه کنید و خوش بگذرانید.
تفریحات هیجان‌انگیز داشته باشید
به ماه‌عسل به چشمِ یک سفر متفاوت با تجربه های جدید نگاه کنید. یک پیاده‌رویِ طولانی و دست در دستِ هم در کوچه پس کوچه های باصفای شهر و روستایی که سفر کرده اید، یک تفریحِ مهیج و متفاوت مثل غواصی و جت‌اسکی و بانجی‌جامپینگ (البته در شرایط امن)، یک کیفیتِ کمتر تجربه شده مثلِ تماشای امواج دریا یا رقص برگ درختان با نسیم در حالی که به موسیقی گوش می دهید، با هم آشپزی کردن، برای هم کتاب خواندن و… تفریحاتی است که ممکن است در طول زندگی معمول ،کمتر فرصتشان دست بدهد. این تفریحات علاوه بر ایجاد حال خوب، فرصتی است تا همسرتان به شما نشان دهد چه اندازه حامی و همراه است.
خاطرات مشترک را مرور کنید
بیشتر زوج های امروزی، از روز آشنایی تا ماه‌عسل، دوره پر فراز و نشیب و خاطره انگیزی را طی می کنند. حالا که هفت خان آشنایی و خواستگاری و بله‌برون و نامزدی، به وصال و زندگیِ مشترک ختم شده، وقتِ مرور خاطرات است. حرف زدن از لحظات پراسترسِ اوایل عقد و شب ها و روزهای تنهایی که با بیم و امید سر شد، مرور عکس ها و چت ها و تماس های مشترک و صحبت درباره آینده و برنامه ها، می تواند بخش لذت بخشی از ماه‌عسلِ به یاد ماندنی تان باشد.
بهترین لحظاتتان را ثبت کنید
حال و هوای این سفر، سادگی و صمیمیت در عینِ شرم و حیا، انرژی و نشاط و امید، چشم های براق و نگاه سرزنده و خنده های ناب شما و همسرتان، ممکن است دیگر هیچ وقت با این کیفیت تکرار نشود. به همین دلیل بد نیست در حدی که از لذتِ درک لحظه به لحظه ماه‌عسل غافل نشوید، از هم و با هم عکاسی کنید و از عمیق ترین لبخندها، قاب های ماندگار خلق کنید.
به یکدیگر، هدایای کوچکِ کودکانه بدهید
همه آدم ها را هر چقدر هم جدی باشند، می توان با هدیه های کوچکِ غافلگیرانه (که شاید ارزشِ مادی چندانی نداشته باشد اما چون نشان دهنده محبت و توجه شماست، به لحاظ معنوی و عاطفی ارزشمند است)، شاد و هیجان زده کرد. برای رنگ بخشیدن به لحظات ماه‌عسل، همسرتان را با هدیه های کوچک، غافلگیر کنید. یک جلد کتاب، یک دفترچه یادداشت، یک آلبوم موسیقی، یک دستنوشته، یک سرسوئیچی، گیره مو، عطر و لوازم‌آرایش، یک جفت گوشواره، حتی یک بسته خوراکیِ خوشمزه، می تواند لبخند قشنگی روی لب هایش بنشاند.
یک یادگاری تهیه کنید
از همین اولین سفر، قرار بگذارید به هر مسافرتی که می روید، به نیت ماندگار کردن خاطراتِ خوب مشترکتان، یک یادگاری در آن سفر تهیه کنید. یادگاری شما از ماه‌عسلتان، قرار نیست شی و وسیله گرانقیمتی باشد؛ یک جفت فنجان، یک جفت لیوان طرحدار، وسایل تزئینی برای روی درِ یخچال، یک آویز برای کیف و کوله یا یک مجسمه کوچک، می تواند یادآور قشنگ ترین سفر زندگی مشترکتان باشد اگر با دلِ خوش و لبِ خندان، تهیه شده باشد.
اشتراک گذاری

ارسال یک پاسخ