طرز تهیه پاستا با سس پستو

پاستا با سس پنه,پاستا با سس آلفردو و قارچ,طرز تهیه سس پستو,پاستا با سس بشامل,پاستا با سس سفید,سس پستو چیست؟,طرز تهیه سس پستو قرمز,سس پستو شف طیبه

طرز تهیه پاستا با سس پستو خیلی ساده است و جالب اینه که شما میتونید پاستا رو در تابستان سرد سرو کنید و در زمستان گرم بخورید.

مواد لازم برای تهیه پاستا با سس پستو و مرغ گریل
۲ عدد سینه مرغ بدون پوست و استخوان
۲/۱ قاشق چایخوری نمک
۲/۱ قاشق چایخوری فلفل
۵۰۰ گرم پاستا
۱ پیمانه پستو ریحان
۱ پیمانه گوجه گیلاسی نصف شده
۴/۱ پیمانه ریحان تازه خرد شده
پنیر پارمزان به میزان لازم

روش تهیه پاستای خوشمزه با سس پستو

سینه مرغ رو با نمک و فلفل مزه دار کنید و هر سمت آن را ۵ تا ۷ دقیقه با حرارت متوسط گریل کنید، بعد مرغ های گریل شده رو خرد کنید. وقتی مرغ ها در حال گریل شدن هستند، پاستا رو داخل آب جوش بریزید تا بپزد، مراقب باشید زیادی نرم و له نشود. وقتی پاستا آماده شد داخل آبکش بریزید. در یک کاسه بزرگ پستو، پاستا و مرغ رو با هم مخلوط کنید و داخل یخچال قرار دهید تا پاستا به خوبی طعم بگیرد. قبل از سرو کردن گوجه و ریحان رو مخلوط کنید و با مقداری پارمزان روی پاستا بریزید.

طرز تهیه سس پستو ریحان برای تهیه این پاستا
۱/۴ پیمانه دانه میوه کاج
۴ و ۱/۲ پیمانه برگ ریحان
۳/۴ پیمانه روغن زیتون
۱ حبه سیر
۱/۲ قاشق چایخوری نمک
۱/۲ پیمانه پنیر پارمزان

دانه های کاج رو در فویل مخصوص پخت و پز بگذارید و برای ۱۲ تا ۱۵ دقیقه داخل فر با درجه حراح ۱۲۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. مراقب باشید که دانه کاج به سرعت می سوزد. ریحان رو بشورید و بگذارید کامل خشک شود و به همراه دانه های کاج و بقیه مواد داخل مخلوط کن بریزید تا حسابی میکس شوند، اگر مواد خیلی خشک بود کمی دیگر روغن زیتون داخل آن بریزید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده