طراحی دیوار استخر با جنگل مه و باران

مانوئل آکانا، معمار نام آشنای اسپانیایی با استفاده از آینه، ابرهای مصنوعی و گیاهان بزرگ، دیوار یک استخر در مادرید را به شکل جنگلی با مه و باران طراحی کرده است. میگل دو گوژمان، فیمساز و عکاس اسپانیایی نیز با استفاده از صحنه‌سازی‌های فانتزی فیلم تبلیغاتی را از طراحی نوآورانه ساخته است.
این طراحی در واقع برای پوشاندن یک دیوار خاکستری 15 متری طراحی شده است که پشت این استخر خصوصی در یکی از مناطق مرکزی مادرید قرار داشت. در این پروژه 33 تکه آینه دایره‌ای شکل روی دیوار نصب شده‌اند که انعکاسی از آسمان بالای سر استخر و فضای سبز اطراف آن هستند. معمار این مجموعه همچنین ابرهای مصنوعی و گیاهان بلند را نیز وارد این طراحی کرده تا بتواند پرندگان را به این مجموعه جذب کند.

با تغییر ساعات روز، جو، نور و انعکاسات داخل این دیوار نیز تغییر می‌کنند. طراحی این دیوار می‌گوید «این مفهوم باید بسیار فراتر از یک باغ عمودی معمولی باشد. یک دیوار سبز معمولی باز هم یک دیوار است. ما تلاش کردیم از عناصر فعالی برای انعکاس نور و شرایط جوی استفاده کنیم که گیاهان و اسپری آب نیز در آن جای خود را داشته باشند».
او در ادامه می‌افزاید «جدا از ایجاد افق‌های جدید، این کار باعث ایجاد جوی جدید برای باغ و فضاهایی جدید می‌شود که همیشه تغییر می‌کنند. در واقع باید گفت این یک اسباب بازی است که تجربه طلوع خورشید دیروز را به شما می‌دهد»

قدوم اول در طراحی این مجموعه ایجاد یک سازه عمودی مدولار در جلوی دیوار بود که به چارچوبی برای اتصال آینه‌ها تبدیل شود. این آینه‌ها از جنس فولاد ضدزنگ محدب و با اندازه‌های مختلف هستند که دلیل انتخاب این ماده جلوگیری از انعکاس بیش از حد نور و گرما است. برای ایجاد «عمق بیشتر در سازه» از گیاهان بلندی استفاده شده و در کنار آنها نیز 60 درچه اسپری آب قرار داده شده است که نوعی مه مصنوعی را ایجاد می‌کنند.