در ظرف مسی غذا بپزید تا لاغر شوید

کم شدن تعداد مسگری‌ها، خیال غذا پختن در ظروف مسی را از سر خیلی‌ها بیرون کرده است؛ اما محققان می‌گویند اگر یک مسگری مطمئن پیدا کردید، حتما قابلمه مسی بخرید و هر چند ماه یک‌بار قلایش کنید و از فایده‌های طبخ غذا در آن بهره ببرید.

یکی از فایده‌هایی که پژوهشگران اخیرا آن را ثابت کرده‌اند، کمک کردن به سوخت و ساز چربی‌ها در بدن است. به گفته آن‌ها عنصر مس نقش مهمی در سوخت و ساز چربی بدن دارد و می‌توان از آن در درمان چاقی استفاده کرد.

پیش از این هم پژوهشگران ثابت کرده بودند که وارد شدن مس به بدن، در ساخت گلبول‌های قرمز خون، جذب آهن، توسعه و رشد بافت‌های اتصال‌دهنده در بدن و حمایت از سیستم ایمنی نقش مهمی ایفا می‌کند.

به گفته پژوهشگران، کسانی که به اندازه کافی مس به بدنشان می‌رسانند، سوخت‌وساز بدن خود را تنظیم می‌کنند و با سوزاندن چربی کافی، هیچ‌وقت به چاقی دچار نمی‌شوند.

البته آن‌ها تاکید می‌کنند که نباید بیش از اندازه مس مصرف کرد چراکه وارد شدن میزان فراوانی از این ماده معدنی، با مواد معدنی دیگری مثل روی تداخل پیدا می‌کند و مانع جذب شدنشان می‌شود.

البته اگر امکان طبخ غذا در ظروف مسی را ندارید نگران نشوید. با خوردن خوراکی‌هایی مثل انواع غذاهای دریایی، سبزیجاتی با برگ سبز پهن پررنگ، قارچ، حبوبات، دانه سویا، گردو، آجیل، کنجد و دانه آفتابگردان می‌توانید به اندازه کافی به بدنتان مس برسانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده