معماری
درمان خانگی سوزش مثانه

درمان خانگی سوزش مثانه

با سوزش مثانه چه باید کرد؟درمان خانگی سوزش مثانه،داروی گیاهی برای سوزش و عفونت مثانه
گاهی می‌توانید عفونت ادراری را در خانه درمان کنید
مدام فکر می‌کنید مثانه‌تان پر است و هنگام ادرار احساس سوزش می‌کنید؟ این نشانه‌ها می‌گویند به مشکل شایع عفونت ادراری دچار شده‌اید و چاره‌ای جز آزمایش دادن و دارودرمانی ندارید. اما اگر این نشانه‌ها در یک روز تعطیل شما را کلافه‌ کرده و دسترسی به متخصص ندارید، می‌توانید این درمان‌های خانگی را برای خلاص شدن از این مشکل امتحان کنید.

درمان خانگی و داروی گیاهی برای سوزش مثانه

 لباستان را عوض کنید
در اولین قدم، برای خلاص شدن از این مشکل باید یک لباس نخی گشاد بپوشید. پوشیدن لباس‌های پلاستیکی و تنگ می‌تواند زمینه دچار شدن به عفونت ادراری را فراهم کند.
 آب‌درمانی کنید
پارچ بزرگی را از آب پر کنید و با لیوان کنار دستتان بگذارید. باید مقدار زیادی آب خالص بنوشید تا مثانه‌تان پر شود و عفونتی که دچارش شده‌اید، با ادرار از بدنتان خارج شود.
 پرتقال بخورید
در این شرایط، تا جایی که می‌توانید خوراکی‌های حاوی ویتامین C را میل کنید. این ویتامین به شما در مبارزه با عفونت ادراری کمک می‌کند. بد نیست در کنار خوردن آب‌پرتقال و خوراکی‌های دیگر حاوی ویتامین C، از قرص‌های جوشانی که این ویتامین را در خود دارند هم استفاده کنید.
 سراغ سشوار بروید
برای آرام کردن ناحیه ملتهب و کم کردن درد و سوزش، می‌توانید از سشوار کمک بگیرید. درجه گرمای سشوار را طوری تنظیم کنید که گرمای ملایمی را به پوستتان برساند و آنقدر از این روش استفاده نکنید که پوستتان بسوزد و مشکل تازه‌ای برایتان ایجاد شود. گذشته از این، هربار که توالت می‌روید خودتان را با دستمال توالت خوب خشک کنید، چراکه قارچ‌ها و باکتری‌ها در فضای مرطوب خیلی زود رشد می‌کنند و مشکلتان را چند برابر می‌کنند.
 خوراکی محرک نخورید
خوراکی‌های محرکی مثل نوشیدنی‌های کافئین‌دار، نوشابه‌های گازدار و خوراکی‌های حاوی شیرین‌کننده مصنوعی می‌توانند مشکل شما را تشدید کنند. اگر سیگاری هستید وعفونت ادراری گرفته‌اید، نباید تا چند روز سیگار بکشید و به بدنتان نیکوتین برسانید.