چگونه از شیرینی خوردن دوری کنیم؟

چگونه از شیرینی دوری کنیم؟

شیرینی‌ها شادی‌آورند، حالتان را برای چند دقیقه هم که شده خوب می‌کنند و انرژی و تمرکزتان را بالا می‌برند. اما بعدش چه؟ باعث می‌شوند قند خونتان یکدفعه افت کند، تخمدان‌هایتان خوب کار نکنند و هرروز چاق‌تر و بیمارتر شوید. برای جلوگیری از آسیب‌های بی‌شماری که مصرف خوراکی‌های شیرین می‌تواند به شما برساند، به این نکته‌ها توجه کنید.
 دور دوستان شکلات را خط بکشید
فقط کیک و شیرینی و شکلات را از رژیم غذایی‌تان حذف نکنید. آب‌میوه‌ها، غلاتی که در وعده صبحانه داخل شیر می‌ریزید و حتی ماست میوه‌ای که به‌عنوان دسر گاهی میل می‌کنید هم ازجمله مواد غذایی هستند که باید کمتر سراغشان بروید. میوه‌های خشک و حتی انواع سس هم قند بالایی دارند و نوشابه‌های انرژی‌زا هم می‌توانند بیشتر از بسیاری از این محصولات به بدنتان قند وارد کنند.
 برچسب محصولات غذایی را بخوانید
نمی‌توانیم در این صفحه همه مواد غذایی که قند بالایی دارند را به شما معرفی کنیم اما می‌توانیم به شما ماهی‌گیری یاد دهیم تا کمتر به بدنتان قند برسانید. کافی است با دقت بیشتری قبل از خرید هر ماده غذایی، برچسب روی آن را بخوانید تا متوجه شوید که چه میزان قند، چربی یا انرژی دارد. با این روش به‌مرور به متخصص تغذیه تبدیل می‌شوید و خودتان می‌فهمید که با آوردن خوراکی دیگری به خانه به نفع خودتان عمل می‌کنید.
 عادت‌هایتان را تغییر دهید
خوردن چای با قند، هله‌هوله‌خوری هنگام تماشای تلویزیون، کیک خوردن به جای نان و پنیر و بسیاری از عاداتی که هرروز از شما سر می‌زند، باعث بالا رفتن حجم قندی می‌شود که مصرف می‌کنید. برای متوقف کردن بحرانی که سلامتتان را به خطر انداخته، با آگاهی بیشتر هر لحظه از روزتان را بگذرانید تا کمتر به این عادات مخرب رو بیاورید.