غذاهای آهن دار را با چی بخوریم؟

میوه های حاوی آهن,غذاهای بدون آهن,مواد غذایی سرشار از آهن,غذاهای سرشار از آهن برای کودکان,غذاهای آهن دار برای زنان باردار,مواد غذایی فاقد آهن,غذاهایی که برای کم خونی خوب است,مواد غذایی حاوی آهن برای کودکان

برای اینکه بدنتان بهتر و بیشتر آهن جذب کند، باید میزان بیشتری ویتامین C مصرف کنید. اگر همراه خوراکی‌های حاوی آهن کلسیم مصرف کنید، اثر آن را خنثی می‌کنید اما اگر سراغ ویتامین C بروید، جذب آهن بدنتان بالا می‌رود. پس این مواد غذایی را همراه هم مصرف کنید:
 اسفناج را با فلفل قرمز بخورید
اسفناج سرشار از آهن است و فلفل‌قرمز ویتامین C فراوانی دارد. اگر این دو ماده غذایی را در یک غذا به کار ببرید، بدنتان بهتر آهن را جذب می‌کند.
 کلم بروکلی را با گوجه بخورید
کلم بروکلی یکی دیگر از خوراکی‌های سرشار از آهن است و حتما خوب می‌دانید که گوجه یکی از منابع غنی ویتامین C است. برای اینکه بدنتان بهتر آهن موجود در بروکلی را جذب کند، در غذایی که حاوی آن است، یک عدد گوجه هم خرد کنید.
 کلم‌برگ را با پرتقال بخورید
می‌توانید سالادی ابداعی درست کنید و با کمک آن به بدنتان آهن برسانید. سالاد کلم را با تکه‌های پرتقال طعم‌دار کنید تا آهن برگ‌های کلم بهتر جذب بدنتان شود.
 شکلات تلخ را با توت‌فرنگی بخورید
شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا برخی دسرها با ترکیب شکلات کاکائویی و توت‌فرنگی درست می‌شوند. گذشته از طعم خوشی که این ترکیب ایجاد می‌کند، ترکیب سالمی که با این دو ساخته می‌شود هم می‌تواند انگیزه کسانی باشد که این دسرها را درست می‌کنند. شکلات تلخ کاکائویی سرشار از آهن است و توت‌فرنگی هم ویتامین C فراوانی دارد. با این شرایط، اگر این دو خوراکی را با هم مصرف کنید، به جذب بهتر آهن در بدنتان کمک بزرگی کرده‌اید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده