کاهش عوارض یائسگی با لیزر

از بین بردن عوارض یائسگی
کاهش عوارض یائسگی با «لیزر زنان» میسر است
یائسگی،یک پروسه بیولوژیک طبیعی است.اگر چه همراه تغییرات هورمونی، فیزیکی و روانی ایجاد می شود ولی به معنای پایان جوانی و پایان تمایلات جنسی نیست.در دنیای امروز با افزایش طول عمر،بسیاری از زنان سال های مفیدی را بعد از یائسگی طی می کنند.
با ادامه یافتن فعالیت های اجتماعی و گروهی، پزشکان باید شرایط مناسب روحی و جسمی را که لازمه زندگی مطلوب این زنان است،فراهم آورند.دکترالهه امیری،جراح و متخصص زنان، زایمان ونازایی دراین مقاله برای خوانندگان ما از مشکلات و عوارض یائسگی و راه های کمترشدن این عوارض در سلامتی بانوان سخن گفت که در ادامه می خوانیم.
نویسنده : دریا وفایی

در ابتدا باید به تغییراتی که در زمان یائسگی رخ می دهد، اشاره کرد که عبارتند از:
توقف قاعدگی
از بین رفتن فعالیت باروری
اختلال خواب و تعریق شبانه
احساس گرما و سرخ شدن ناگهانی
تغییرات ظاهری
تغییرات احساسی و شخصیتی
تغییرات واژن
تغییرات ادراری
هورمون استروژن در خانم ها باعث می شود که بافت واژن مرطوب نگه داشته شوند.در یائسگی که استروژن کاهش می یابد،خشکی واژن، ایجاد عفونت‌های متعدد را به دنبال دارد.از جمله مشکلات ادراری می توان به  میل دائم به توالت رفتن _حتی وقتی که تازه از آنجا برگشته اند_اشاره کرد.
بی اختیاری ادرار در اثر ضعف بافت پوششی اطراف مثانه است که در اثر زایمان های متعدد، ایجاد شده است‌. از زمان یائسگی و کاهش استروژن، ضعف بافت بیشتر می‌شود و به اصطلاح، بافت آتروفیک می شود که خانم‌های یائسه به هنگام سرفه کردن و خندیدن شدید و دویدن و حرکات ورزشی ، دچار نشتی ادرار می شوند.
پیشنهاد ما برای بهبود علایم ذکر شده استفاده از تکنولوژی لیزر زنان به عنوان پیشرفته ترین و جدید ترین روش درمانی است که برای اولین بار در اصفهان به کار گرفته شده است.
لیزر زنان،جهت جوان‌سازی و باز سازی بافت‌های تناسلی به کار می رود که همه سنین می توانند از آن سود ببرند،حتی بعضی بیماران که دچار کمبود زودرس هورمون های تخمدان می‌شوند و در حقیقت بافت ها به علت کمبود استروژن تحلیل می رود و پیری زود رس پیدا می کنند ،می توانند، هم به عنوان پیشگیری و هم جهت درمان، مراجعه کنند.
از جمله بیماری‎هایی که موجب نارسایی زودرس تخمدان می‌شود،می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– جراحی زودرس تخمدان
– نارسایی زودرس تخمدان
– سرطان رحم یا پستان یا تخمدان
– بیماران در حال شیمی در مانی و رادیو تراپی
زنانی که در استفاده از هورمون استروژن ممنوعیت دارند؛ مثل فشار خون بالا ،بیماری قلبی و بیماری روماتیسمی مثل لوپوس
و در پایان نکته قابل توجه اینکه ازجمله اعمالی که با این دستگاه می توان انجام داد، عبارتند از:
۱ – Tightening-:کم کردن طول وعرض بافت
۲- Rejuvenatien:جوان‌سازی بافت رویه
۳- Whitening:روشن سازی بافت
۴-Labioplasty :تصحیح بزرگی لابیا