کارودیلول (خطرات و عوارض،فواید،دوز دارو)

کارودیلول حاملگی,عوارض کارودیلول در بارداری,پادزهر کارودیلول,خودکشی با کارودیلول,مسمومیت با کارودیلولقرص کارودیلول ۶/۲۵,قرص کوریول ۶/۲۵,قرص کارودیلول ۶٫۲۵ برای چیست,قرص cardiol,عوارض کپسول کاردیول,قرص نیتروکاردین,قرص کارودیلول ۶/۲۵,قرص کوریول ۶/۲۵,قرص کارودیلول ۶٫۲۵ برای چیست,قرص cardiol,عوارض کپسول کاردیول,قرص نیتروکاردین
قرص کارودیلول قرصی است که برای درمان بیماری هایی نظیر نارسایی قلب و همچنین درمان فشار خون مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین قرص کارودیلول برای افزایش قدرت انقباض قلبی در بیمارانی که سابقه سکته قبی داشته اند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاهش فشار خون به نوبه خود می تواند موجب کاهش عوارضی نظیر سکته مغزی، قلبی و همچنین نارسایی کلیه گردد.
قرص کارودیلول موجب خنثی شدن برخی مواد شیمیایی موجود در خون نظیر اندورفین می گردد. خنثی شدن اندورفین موجب کاهش فشار خون و همچنین کاهش ضربان قلب می گردد. قرص کارودیلول به گروهی از داروها به نام داروهای بتا بلوکر تعلق دارد.

نحوه مصرف قرص کارودیلول ۶٫۲۵
قرص کارودیلول معمولا به صورت خوراکی همراه یا بدون غذا خورده می شود. معمولا پزشکان این قرص را برای هر ۱۲ ساعت تجویز می کنند.
باید توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید بهترین اثر را از قرص کارودیلول خود ببرید حتما داروی خود را به طور منظم و سر ساعت مقرر مصرف نمایید.
مقدار داروی تجویز شده وابسته به میزان پاسخ افراد و همچنین شرایط بیماری آن ها می باشد.همچنین پزشک شما ممکن است برای کاهش عوارض این دارو به شما توصیه کند تا قرص را از مقادیر کم شروع کرده و میزان آن را به صورت تدریجی افزایش دهید.
معمولا حدود یک تا دو هفته طول می کشد تا اثر قرص کارودیلول ظاهر شود. بنابراین قرص خود را به طور منظم طبق دستور پزشکتان مصرف نمایید.

عوارض جانبی قرص کارودیلول
قرص کارودیلول نیز مانند هر داروی گیاهی و صنعتی دیگر می تواند با عوارضی همراه باشد. شایعترین عوارض قرص کارودیلول عبایرت است از:
سبکی سر
خواب آلودگی
اسهال
کاهش میل جنسی

به یاد داشته باشید که این علایم نادر هستند و معمولا به طور خود به خود رفع می گردند. در صورتی که این شما دچار تداوم این علایم شدید بایستی پزشک خود را در جریان مشکل خود قرار دهید.
مصرف این قرص می تواند موجب کاهش خونرسانی به انتهای اندام ها و همچنین سرد شدن آنها گردد. بنابراین به افراد توصیه می گردد که از لباس های گرم تر استفاده کنند. به یاد داشته باشید که مصرف سیگار و دخانیات علایم را تشدید می کند.
همچنین به خاطر داشته باشید که پزشک شما قرص کارودیلول را برای شما تجویز نموده است با قضاوت بر اینکه شما از مصرف آن سود بیشتری را نسبت به عوارض آن می برید. با این وجود اگر عوارض جانبی این قرص شما را بیش از حد آزار می دهد حتما پزشک خود را از این موضوع مطلع نمایید.
در صورت تجربه هر گونه علامت نامنظمی ضربان قلب، سرگیجه بسیار شدید، ضعف نامتعارف، بروز تشنج و یا تغییرات خلقی با پزشک خود تماس گرفته و از راهنمایی های وی بهره مند گردید.

تداخلات دارویی قرص کارودیلول
تداخلات دارویی می تواند اثربخشی داروی شما را تغیر دهد. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که ممکن است دارویی میزان اثربخشی داروی شما را کاهش دهد. بنابراین پزشک شما بایستی دوز بیشتری از قرص کارودیلول را برای شما تجویز نماید. عکس این موضوع نیز صادق است بدین معنا که تصور کنید دارویی میزان اثر بخشی داروی شما را افزایش دهد. اتفاقی که می افتد این است که شما مستعد بروز عوارض جانبی قرص کارودیلول می گردید. بنابراین پزشک شما بایستی میزان داروی تجویز شده را کاهش دهد.

بنابراین برای جلوگیری از چنین حوادثی بیماران بایستی تمامی داروهای مصرفی خود را به پزشک خود معرفی نمایند تا وی بتواند بهترین تصمیم درمانی را برای آنها بگیرد.

قرص کارودیلول در بارداری
به نظر می رسد که مصرف این دارو در دوران بارداری و حاملگی می تواند اثراتی سوء بر جنین داشته باشد. توصیه می گردد افرادی که قصد بارداری دارند موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند.

قرص کارودیلول در شیردهی
همچنین اطلاعات دقیقی از اثر این دارو بر نوزاد به هنگام شیردهی موجود نیست ولی به نظر می رسد که مقداری داروی ترشح شده در شیر مادر به قدری کم است که نمی تواند اثری بر نوزاد داشته باشد.

ملاحظات مهم درباره قرص کارودیلول
با وجود اینکه حساسیت دارویی به قرص کارودیلول یکی از نادرترین عوارض جانبی این داروست باید توجه داشته باشید که به هر حال نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. بنابراین قبل از آنکه شما از قرص کارودیلول استفاده نمایید بایستی پزشک خود را در جریان حساسیت دارویی به این دارو یا داروهای مشابه قرار دهید. این بدان معناست که اگر شما سابقه حساسیت دارویی به این دارو دارید باید پزشک خود را مطلع نمایید تا وی بتواند در صورت امکان درمان دیگری را برای شما برگزیند.
شما بایستی پزشک خود را در جریان تمامی بیماری های خود به خصوص مشکلات قلبی و همچنین بیماری های تنفسی خود قرار دهید. آسم یکی از این بیماری هاست که پزشک شما بایستی حتما از آن آگاه باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده