آیرون پلاس (نحوه مصرف،خطرات و عوارض)

خواص و فواید آیرون پلاس

قرص iron plus,ایزن پلاس بهتره یا فیفول,شربت ایرون پلاس,بهترین زمان مصرف قرص ایزن پلاس,قرص فروسانول,ایزی ایرون,قرص eurho vital,قرص آیرون پلاس,بهترین زمان مصرف قرص ایزن پلاس,قرص eurho vital,قرص eurho vital چیست,قرص فروسانول,قرص iron plus,قرص مولتی ویتامین eurho vital,قرص erecta vital,بهترین نوع قرص آهن

موارد مصرف
ترکیب آهن خوراکی، ضد کم خونی

شرایط نگهداری
در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود

روش مصرف
مصرف همزمان املاح آهن با تخم مرغ، شیر، چای، قهوه، نان سبوس دار و غلات، جذب آهن را به شدت کاهش می دهد. مصرف مکمل های آهن دار همراه غذا ممکن است جذب آهن را تا یک سوم کاهش دهد لذا مصرف آهن در فواصل بین غذاها (۲ ساعت بعد از غذا) همراه با آب و آبمیوه (نه شیر یا شربت معده) توصیه می شود.
روزی ۱ عدد طبق دستور بالا

هشدار مصرف
۳ ماهه اول بارداری
کم خونی های مستقل از آهن (آنمی همولتیک)
زخم های گوارشی
بیماری کرون و کولیت اولسراتیو
کودکان زیر ۶ سال
توضیحات :
هم (Heme) یک ترکیب حاوی آهن می باشد که در تعدادی از مولکولهای مهم از نظر زیستی مانند هموگلوبین و پروتئینهای حاوی آهن که در حمل و ذخیره اکسیژن نقش دارند ، یافت می شود. هموگلوبین، پروتئینی است که در گلبولهای قرمز یافت می شود و حدود دوسوم آهن بدن را تشکیل می دهد. هموگلوبین مسؤول انتقال اکسیژن از ریه ها به تمامی سلولهای بدن، از طریق جریان خون است. به علاوه آهن در فرآیند متابولیسم انرژی شرکت دارد و همچنین نقش مهمی را در سیستم دفاعی بدن ایفا می نماید.

چه افرادی نیاز بیشتری به مکمل های حاوی آهن دارند؟
به خاطر داشته باشید که:
آهن در زندگی تمامی افراد به علت تأثیرات سودمندی که در بدن دارد، مورد نیاز می باشد.
اطفال و کودکان
خانم های باردار و در دوران شیردهی
افرادیکه دچار سوء تغذیه می باشند
افرادیکه دچار آنمی شدید می باشند
افراد مسن (?? سال و بیشتر)
ورزشکاران
اختلالات کلیوی