فواید سحر خیز بودن

فواید سحر خیز بودن.برای برخی از مردم  صبح ها عذاب آورترین بخش از روز است چراکه زود بیدار شدن برای آن ها بسیار دشوار است. اما آیا می‌دانستید که بسیاری از افراد معروف و موفق در سراسر جهان جزو گروهی هستند که صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند؟

آن‌ها ضرب‌المثلی را که می‌گوید، «سحرخیز باش تا کامروا شوی»، ثابت کرده اند! اضافه کردن یک ساعت به ‌روز،ویژگی ها و مزایای زیادی  در زمینه های مختلف دارد، که همه این موارد در حفظ سلامت روح وروان وجسم شما موثر است . در ادامه به برخی از این موارد اشاره می شود.

می‌توانید به ورزش بپردازید
ورزش کردن هنگام صبح راه عالی برای شروع کردن روز است و این عادت می‌تواند خلق ‌وخو را بهبود بخشد و
بهره وری کاری را بالا ببرد. انجام هر نوع ورزشی باعث می‌شود فرد هوشیارتر،پرانرژی‌تر و آرام تر باشد و استرس کمتری داشته باشد.
سالم‌تر می‌خورید
هنگامی‌که برای خروج از منزل عجله دارید  مجبورید هر چه در دسترس است مانند یک دونات را به‌عنوان صبحانه با خود ببرید. تکرار این عادت می‌تواند باعث افزایش وزن شود. درحالی‌که وقت کافی داشتن یعنی فرصت کافی برای خوردن یک صبحانه سالم.
می‌توانید خلق ‌وخوی خود را بهبود بخشید
نتایج  مطالعات نشان می دهد افرادی که زود از خواب بیدار می‌شوند شادتر و مثبت ‌تر هستند. ازآن جا که ساعت بیولوژیکی آن‌ها با بیدار شدن و خوابیدن تنظیم می‌شود ، احساس سالم‌ تر بودن نیز می کنند.
کمتر دچار دلواپسی می‌شوید
یک شروع دیر می‌تواند بقیه روز را هم تحت تأثیر قرار دهد و دشوار کند. بنابراین از آرامش صبح برای مرور کردن فهرست کارهایی که باید طی روز انجام دهید، استفاده کنید. با این کار به ذهن خود آرامش می‌دهید و خود را برای روزی که در پیش دارید، آماده می‌کنید.
با ظاهر مرتب در محل کار حضور پیدا می‌کنید
سحرخیز بودن نه‌ تنها برای حفظ سلامت خوب است بلکه  کمک می‌کند تا با ظاهری مرتب درمحل کار حضور پیدا کنید. در زمان اضافی که دارید می‌توانید به اتو زدن لباس و  مرتب کردن ظاهر خود بپردازید. مرتب بودن علاوه بر بالا بردن اعتماد به ‌نفس ، احساس خوبی نیز در فرد ایجاد می کند.
راندمان کار بالا می‌رود
خلوت بودن محل کار در اول صبح آرامش بیشتری در فرد برای انجام دادن کار ایجاد می کند و کارهایش جلو می افتد.
از ترافیک یا شلوغی در امان هستید
گیرکردن در ترافیک هنگام رفتن به محل کار ، از مواردی است که تاثیر منفی روی فرد و کار کردن وی می‌گذارد. پس یک ساعت زودتر منزل را ترک کنید تا در ترافیک گیر نکنید و مکان مناسبی برای پارک کردن خودروپیدا کنید.