گردو برای فشار خون بالا

گردو برای فشار خون بالا.تقریبا یک سوم مردم امریکا فشار خون بالا دارند، فشارخون بالا خطر ابتلا به بیماری نارسایی قلبی و کلیوی را افزایش می دهد. بهبود رژیم غذایی می تواند به کاهش فشارخون کمک کند، مصرف گردو نیز می تواند به عنوان بخش مفیدی از یک رژیم غذایی سالم در نظر گرفته شود.

تحقیقات
تحققیات نشان می دهد که گردو می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. براساس مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه در ایالات متحده، مصرف گردو ممکن است در کاهش فشارخون دیاستولیک موثر باشد. همچنین براساس مطالعه منتشر شده در مجله کالج امریکایی تغذیه، بزرگسالان چاق با مصرف ۸ هفته گردو در رژیم غذایی خود شاهد کاهش فشار خون سیستولیک بودند.

میان وعده ای با میزان سدیم پایین
۲۸ گرم گردوی انگلیسی ۱ میلی گرم سدیم دارد. سدیم یک الکترولیت ضروری برای حفظ تعادل مایعات در بدن است، اما رژیم غذایی با میزان بالایی از سدیم مانع از کاهش فشارخون بالا در افراد می شود. افراد مبتلا به فشارخون بالا بهتر است بیشتر از ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در روز استفاده نکنند. بنابراین مصرف گردوی بدون نمک به عنوان میان وعده به جای گردوی شور توصیه می شود.

افزایش مصرف منیزیم
۲۸ گرم گردوی انگلیسی ۴۵ میلی گرم منیزیم برای بدن فراهم می کند که برابر با ۱۱ درصد ارزش روزانه توصیه شده است. مصرف میزان کافی منیزیم ممکن است مانع از افزایش فشار خون شود، زیرا براساس انستیتوی لینوس پاولینگ در ایالات متحده، منیزیم به کاهش فشار خون بالا کمک می کند. این ماده معدنی همچنین برای متابولیسم درست انرژی و سیگنالینگ سلولی ضروری است. برای افزایش میزان منیزیم دریافتی در وعده ی صبحانه می توانید از غلات تصفیه نشده از جمله سبوس جودوسر به همراه گردو، برش هایی از موز و شیر استفاده کنید.

کاهش وزن
در صورت چاقی و فشار خون بالا، کاهش وزن می تواند در کمک به پایین آوردن فشارخون بالا موثر باشد. براساس انستیتوی لینوس پاولینگ در ایالات متحده، اضافه کردن گردو به یک رژیم غذایی متعادل می تواند به کاهش وزن کمک کند. گردو حاوی کالری بالایی بوده، به طوریکه ۲۸ گرم گردو حاوی ۱۸۵ کالری است. بنابراین مصرف این ماده غذایی در حد تعادل توصیه می شود.

 

منبع:سایت نسخه

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده