سه ورزش مفید پس از سزارین

در جراحی سزارین برخی از عضلات شکم را پاره یا جابجا می کنند، به همین دلیل پس از زایمان شکم متورم است و دوره بهبودی آن نیز بیشتر از زایمان طبیعی زمان لازم دارد.

پل
در این حرکت فشار و کشیدگی زیادی به بخیه های شکم وارد نمی شود. به پشت دراز بکشید، دست ها را کنار خود قرار دهید، کف آن ها را روی زمین بگذارید و پاها را باز کنید. عضلات شکم را منقبض کنید، باسن و سپس شکم را بالا ببرید. شانه های خود را از زمین بلند نکنید، ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس به حالت اول بازگردید.

ورزش هوازی
شما باید چربی دور شکم را که در بارداری کسب کرده اید، آب کنید. با انجام ورزش های هوازی کالری می سوزانید و ضربان قلب خود را بالا می برید. بهتر است با شنا یا دستگاه الپتیکال، پیاده روی و یا دوچرخه سواری شروع کنید. با بهتر شدن بدنتان می توانید در کلاس های اروبیک یا دو نیز شرکت کنید.

حرکت مار کبری
روی شکم دراز بکشید، کف دست ها را کنار شانه هایتان روی زمین قرار دهید و آرنج ها را به قفسه سینه بچسبانید، بدون آنکه به کمر خود فشار وارد کنید، سر و گردن خود را از زمین بلند کنید. ناف خود را به داخل بکشید و سعی کنید لگن را از زمین بلند کنید و سپس به حالت اول برگردید. این حرکت را ۴ تا ۸ بار تکرار کنید.