چگونه می توان از ابتلا به سرگیجه های دوران بارداری پیشگیری کرد؟

پیشگیری از این عارضه قبل از هر چیز به عامل ایجاد آن بستگی دارد. برای این منظور می توانید:
به پهلوی چپ خود دراز کشیده و یا پاهای خود را در سطحی بالاتر از بدن قرار دهید. این کار سبب کاهش علائم و نشانه های سرگیجه شده و از خطر عدم تعادل و زمین خوردن شما پیشگیری خواهد کرد.
سعی کنید هنگام برخاستن از رختخواب یا صندلی این کار را به آرامی انجام داده و از هر نوع تغییر وضعیت سریع و ناگهانی خودداری کنید.

چنانچه هنگام دراز کشیدن احساس سرگیجه دارید به پهلوی چپ خود دراز بکشید. این کار از فشار رحم به ورید اجوف تحتانی کاسته و سبب می شود که قلب راحت تر بتواند جریان خون را به بدن پمپاژ کند.

همچنین ممکن است علت بروز این سرگیجه تلاش بدن شما در فهماندن نیاز خود به انرژی باشد. بنابراین چنانچه یکی دو ساعت از خوردن آخرین وعده غذایی شما گذشته صرف یک میان وعده مختصر و متعادل در افزایش میزان قند خون شما موثر خواهد بود. همچنین علائم کم آبی بدن را جدی بگیرید. برای این منظور به طور منظم از آب و انواع آب میوه ها در طول روز استفاده کنید.

برخی دیگر از سرگیجه ها نیز موقتی بوده و جز دراز کشیدن و انتظار برای رفع سرگیجه کار دیگری از شما برنمی آید. ضمن آنکه امکان بهبود یا از میان رفتن این سرگیجه های موقت در هر مقطع از بارداری وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

هفده − نه =