چگونه می توان عوارض ناشی از گر گرفتگی های دوران بارداری را کنترل کرد؟

برای مقابله با گرگرفتگی های دوران بارداری بهتر است از لباس های سبک و آزاد و ترجیحا تهیه شده از الیاف طبیعی نخی یا کتان استفاده کنید. برای این منظور باید طوری لباس بپوشید که در صورت لزوم بتوانید برای خنک شدن لباس های اضافه خود را از تن خارج کنید.

به همراه داشتن پنکه های دستی، بادبزن های کوچک و همچنین استفاده از دستمال های مرطوب به دلیل دارا بودن مواد التیام بخش و خنک کننده می توانند از طریق کاهش دمای بدن در تحمل این عارضه ناخوشایند به شما کمک کنند.

همچنین دوش آب ولرم نیز نقش موثری در تسکین این عارضه دارد. ( استفاده از دوش آب سرد به دلیل تشدید فعالیت غدد عرق در هنگام خروج از حمام نتیجه ای معکوس به دنبال خواهد داشت.)

همچنین برای کمک به جذب عرق مازاد بدن بهتر است شب ها لباس های آزاد نخی به تن کرده و پیش از خواب از یک حوله برای پوشاندن بالش خود استفاده کنید. علاوه بر آن با تنظیم دما در محدوده 17 تا 18 درجه سانتی گراد محیط اتاق خواب خود را همواره خنک نگه دارید.

در صورت تعریق بیش از حد می توانید از پودرهای تالک ضد عرق استفاده کنید. همچنین اپیلاسیون و حذف موهای زائد نیز در پیشگیری از مشکلات مربوط به بوی بد عرق موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید