کفش مناسب بارداری

کفش مناسب بارداری

کفش مناسب بارداری،بهترین کفش و دمپایی برای دوران بارداری،در دوران بارداری چه کفشی باید پوشید،خرید کفش بارداری

پوشیدن مکرر کفش پاشنه‌بلند و غیراستاندارد برای همه خانم‌ها مضر است.

در دوره بارداری نیز از آنجا که مفاصل بر اثر ترشح هورمون «ریلکسین» حالت نرمی‌ پیدا می‌کنند، شکم به جلو کشیده می‌شود و مهره‌های کمری دچار تغییر می‌شوند،حفظ تعادل برای خانم‌ها دشوارتر می‌شود و احتمال زمین خوردن آنها بالا می‌رود.

زمین خوردن نیز با خطر پارگی کیسه‌آب و زایمان زودرس همراه است.

بنابراین کفش‌های پاشنه‌بلند و حتی کفش‌های تخت با کف صاف برای خانم‌های باردار مناسب نیست.

پوشیدن کفش‌هایی که بندهای متعددی دارند نیز به این افراد توصیه نمی‌شود زیرا باید برای پوشیدن و درآوردن آنها مدتی به پایین خم شوند.

کفش خانم‌های باردار باید طبی، عاج‌دار و استاندارد باشد.

 

در دوران بارداری چه نوع کفشی مناسب تر است؟

زمانی که پا به 3 ماهه دوم بارداری می گذارید عوارض بارداری تازه شروع به ظهور می کنند. پاها ورم کرده و راه رفتن با هر کفشی مشکل می شود. افزایش وزن و تورم قسمت های مختلف پا را نمی توان به راحتی برطرف کرد اما برای راحتی بیشتر می توان کفش مناسب پوشید.

خانم های بار دار کفش کاملا تخت نپوشید
بعضی از کفش ها که معمولا به کفش باله معروف هستند،

کفی تخت و بسیار نازک دارند و موقع راه رفتن با آنها احساس می کنید کوچک ترین سنگریزه های خیابان را حس می کنید!

این کفش ها شاید در حالت عادی اذیت تان نکنند که بعید است اما بدترین انتخاب های ممکن در دوران بارداری هستند بنابراین در این دوران خرید کفش ارزان و غیر استاندارد را فراموش کنید و حتما سراغ کفش هایی بروید که کفی مناسب، مستحکم و متناسب با قوس کف پای شما داشته باشند.

فراموش نکنید انتخاب کفش نامناسب علاوه بر اینکه به پاهای تان آسیب می رساند، می تواند موجب کلافگی و بی حوصلگی شما هم شود. بهترین انتخاب را می توانید از میان کفش های طبی بارداری داشته باشید و با خیال راحت با آنها پیاده روی کنید.

بارداران کفش بند دار نپوشند
شاید در ماه های اول کار سختی به نظر نرسد اما بعد از ماه چهارم کم کم متوجه می شوید خم شدن و بستن بند کفش ها اصلا به راحتی سابق نیست.

برای همین پیشنهاد می کنیم فقط 2 مدل کفش بخرید؛ کفش های پشت باز و کالج هایی که پا به راحتی درون شان سر می خورد و نیازی به خم شدن و جا باز کردن با پاشنه کش ندارند.

نگران تیپ تان هم نباشید، آنقدر مدل های زیبا با این شکل و شمایل در بازار پیدا می شود که به آراستگی ظاهرتان کوچک ترین آسیبی نمی رسد.

بهترین نوع کفش برای دوران بارداری

صندل یکی از بهترین کفش های دوران بارداری
انتخاب این کفش ها در فصل های گرم از این جهت اهمیت دارد که به خنک ماندن پای شما کمک می کند.

بنابراین اگر شما از آن دست زنانی باشید که در دوران بارداری با افزایش دمای بدن رو به رو می شوید می توانید از این بابت آسوده باشید که با پوشیدن صندل بخشی از گرمای هوا را از خود دور می کنید.

دقت کنید برای انتخاب صندل هم سراغ صندل های تخت با دست کم 2 تا 3 سانت پاشنه بروید و استانداردهای لازم را برای کفش تان رعایت کنید.

باز هم کفش کتانی بهترین انتخاب است
شاید کتانی ها و کفش های ورزشی انتخاب های دوست داشتنی شما باشند و ترجیح بدهید در دوران بارداری باز هم از آنها استفاده کنید.

در این صورت توجه داشته باشید پنجه این کفش ها باید کاملا آزاد و جادار باشند و در عین حال کفی مناسب و نرمی داشته باشند و در عین حال بندی نیز نباشند.

بعضی از برندهای معروف کفش جدیدا کفش هایی را با طرح کتانی طراحی کرده اند که تمام ویژگی های کفش ورزشی را دارند اما پشت شان باز و پوشیدن شان برای خانم های باردار راحت است.

بارداری و کفش پاشنه بلند

کفش هایی که پاشنه هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف می کنند و می توانند دردهای ساده و قابل کنترل را به دردهای حاد و مزمن تبدیل کنند.

بنابراین همین الان در جاکفشی را ببندید و از داشتن کفش های تخت و زیبای خود تا بعد از دوران بارداری لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 2 =