آبله مرغان در بارداری

زونا در بارداری,ابله مرغان در بارداری نی نی سایت,ایا ابله مرغان برای زن باردار خطرناک است,آبله مرغان در ماه اول بارداری,راههای انتقال آبله مرغان,ابله مرغان در ماه هفتم بارداری,واکسن آبله مرغان در بارداری,آزمایش آبله مرغان

آبله مرغان با وجود اینکه بیماری خطرناکی نیست، می‌تواند در دوره بارداری عوارضی برای مادر و جنین ایجاد کند. اگر خانم بارداری در معرض ابتلا به بیماری آبله مرغان قرار بگیرد، ابتدا از طریق آزمایش خون آنتی‌بادی او را بررسی می‌کنیم.

اگر خانم باردار به نوع خفیف آن مبتلا شده و آنتی‌بادی‌اش نوع IgG بالا باشد، مشکلی برایش ایجاد نمی‌شود ولی اگر آنتی‌بادی IgM بالا باشد باید حتما بررسی شود و اگر در فاز حاد ابتلا بود به او ایمونوگلوبین تزریق می‌شود.

اگر مادر در ۳ ماهه اول بارداری به آبله مرغان مبتلا شود، بیماری برای جنین بسیار خطرناک است و عوارضی مانند ناهنجاری جنینی می‌تواند در او ایجاد شود. در ۳ ماهه سوم بیماری آبله مرغان برای مادر خطر بیشتری دارد تا برای جنین.

اگر مادر در ۳ ماهه سوم بارداری به آبله مرغان مبتلا شد حتما باید بستری و تحت‌نظر متخصص عفونی و زنان، وضعیت جسمی‌اش مرتب کنترل شود. در خانم باردار به‌ویژه در ۳ ماهه سوم بارداری بیماری با شدت بیشتری بروز پیدا می‌کند و تب بالا، عفونت شدید و آنسفالیت از عوارضی است که ممکن است در او ایجاد شود.