تفسیر تست تخمک گذاری

تفسیر تست تخمک گذاری
تفسیر تست در هر دو نوع یکسان است.همونطور که تو شکل پایین مشاهده می کنید اگر خط تست(خطی که میزان هورمون شما رو نشون میده و در بخش پایین نوار قرار داره) هم رنگ یا پررنگتر از خط کنترل شد به این معنیه که تست شما مثبته و تخمک گذاریتون تا چند ساعت یا چند روز آینده رخ میده.
اگر خط تست کمرنگ بود یا اصلا دیده نمیشد یعنی تستتون منفیه و باید در روزهای آینده به گذاشتن کیت ادامه بدین.
اگر هم جوابهای غیر معتبر گرفتید(طبق شکل) با همون ادرار دوباره تست رو تکرار کنید.احتمالا بدشانسی آوردید و کیتتون مشکل داشته که بندرت اتفاق میفته
چه مدت بعد از مثبت شدن کیت، تخمک گذاری اتفاق میفته؟
سوال مهمیه که جواب دقیقی نداره!
چون داریم در مورد بدن انسان صحبت می کنیم و عوامل خیلی زیادی(هورمونی،محیطی و…) هست که اتفاقات داخل بدن رو کنترل می کنه هیچ چیزی رو نمیشه قطعی پیش بینی کنیم و تخمک گذاری هم از این قاعده مستثنی نیست.
دیده شده که تخمک گذاری از چند ساعت تا چند روز(گاهی۳-۴ روز!) بعد از مثبت شدن کیت رخ داده. با اینکه به صورت تئوری گفته میشه این اتفاق ۱۲-۳۶ ساعت بعد از اوج گرفتن هورمون LH (القاگر تخمک گذاری) رخ میده.
این مساله بی دلیل نیست و عوامل مختلفی درش دخیلند که من دو تا عامل رو اینجا ذکر می کنم:
اگر تخمک گذاریتون همون روز مثبت شدن کیت رخ داد یا حتی کمی قبلش(!) به این دلیله که اوج گرفتن هورمون ناگهانیه و ممکنه شما اون لحظه که هورمون اوج میگیره رو از دست داده باشید و لحظه ای کیت بذارید که هورمون چند ساعته تو حالت اوج قرار داره….چرا؟ چون شما هر ساعت کیت نمیذارید و البته اصلا لزومی هم نداره این کارو بکنید! پس هر لحظه در حال رصد هورمون نیستید.
حالا راه حلش اینه که در روزی دو بار از کیت استفاده شه؛ یعنی هر دوازده ساعت به جای هر ۲۴ ساعت.که فقط یک پیشنهاده.
اگر تخمک گذاریتون دیرتر از حد معمول رخ بده یکی از دلایل احتمالیش اینه که هورمون بالا رفته ولی عوامل مختلفی مانع شدند تخمک گذاری انجام شه و بدن چند روز تلاش می کنه تا بالاخره شرایط که مهیا شد تخمک رو آزاد کنه.
یک توصیه:
از روزی که کیتتون پررنگتر از روزای قبل میشه(ولی هنوز منفیه) تا ۳-۴ روز بعد مثبت شدن کیت یک شب در میون اقدام داشته باشید.

تفسیر تست تعیین تخمک گذاری

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده