جلوگیری از گرفتگی عضلات در خانم های باردار

درمان گرفتگی عضلات در بارداری

گرفتگی عضلات لگن در بارداری,گرفتگی عضلات ران پا در بارداری,گرفتگی عضلات دست در بارداری,گرفتگی عضلات پا در اوایل بارداری,گرفتگی کشاله ران در بارداری,گرفتگی ران پا در بارداری,گرفتگی عضلات کمر در بارداری,درمان پا درد در دوران بارداری

زن باردار باید جنین درحال رشد را به مدت 9 ماه حمل کند؛ به همین دلیل دچار اضافه وزن به ویژه در ناحیه دور کمر، باسن، شکم و ران می شود.
زنان در دوران بارداری، به ویژه در سه ماهه آخر دچار گرفتگی عضلات می شوند.برای کاهش گرفتگی عضلات می توانید به خوردن مواد غذایی ذکر شده در این مطلب به نقل از سایت هلث نیوز رو بیاورید.

موز
موز غنی از پتاسیم است و باعث کاهش التهاب رحم و در نتیجه کاهش گرفتگی عضلات می شود. این میوه یبوست مربوط به بارداری را نیز برطرف می کند.

چای سبز
برای تسکین درد ناشی از گرفتگی عضلات در دوران بارداری چای سبز بنوشید. این دمنوش غنی از آنتی اکسیدان است که در کاهش گرفتگی عضلات تاثیر چشمگیری دارد.

اسفناج
اسفناج غنی از آهن است. آهن نیز با تقویت دیواره رحم ، گرفتگی عضلات را در دوران بارداری کاهش می دهد.

شیر
نوشیدن شیر نه تنها می تواند گرفتگی عضلات را در این دوران کاهش دهد، بلکه کلسیم موجود در آن استخوان را نیز تقویت می کند.

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و ترکیبات خاصی است که در تولید هورمون هایی که باعث انقباض رحم در زنان باردار می شود، تعادل ایجاد می کند، در نتیجه گرفتگی عضلات را کاهش می دهد.

هندوانه

خوردن هندوانه باعث کاهش عرق و سوزش سر معده در خانم های باردار می شود. شکر و آب موجود در هندو انه، حالت تهوع را تا حد زیادی کاهش می دهد و از کم شدن آب بدن جلوگیری می کند. مواد معدنی موجود در این میوه به پیشگیری از گرفتگی و انقباض عضلات شکم در 3 ماهه سوم بارداری کمک می کند.

روزنامه خراسان