نشانه های هوش بالای جنین

نشانه های هوش بالای جنین چیست؟ دکترسید مهدی احمدی، مدیرعامل مرکز باروری ناباروری اصفهان توضیح داد:حالت تهوع به ویژه در صبحگاه، یکی از علایم اولیه بارداری است.

این حالت ناخوشایند که ویار نام دارد، دراغلب خانم‌های باردار مشاهده می شود. این اختلال گرچه مشکلاتی را برای مادر باردار ایجاد می کند، اما می تواند نشانه ضریب هوشی بالا در فرزندی باشد که او در راه دارد؛

درهمین رابطه محققان بیمارستان کودکان در تورنتو (کانادا) نشان دادند تهوع صبحگاهی در دوران بارداری نشانه خوبی بوده و هوش بالای جنین را به اثبات می رساند.

نتایج این تحقیق نشان داد ،کودکان مادرانی که در زمان بارداری ویار صبحگاهی داشتند، نمرات بالاتری کسب کرده و در آزمون های مربوطه موفق تر عمل می کنند.

به نظر می رسد تهوع صبحگاهی در دوران بارداری، ناشی از وضعیت هورمونی بدن مادر بوده و هوش کودک را تحت تاثیر قرار می دهد.
این متخصص زنان و نازایی گفت:صحبت کردن با جنین درافزایش ضریب هوشی وی موثر است .جنین در شکم مادرش، هر آنچه در دنیای بیرون اتفاق می افتد را می شنود و همه اینها به نوعی روی مغزش تاثیر می گذارد.

کما اینکه مطالعات نشان می‌دهد، نوزادان به طرف صدای مادر برمی گردند و این نشان می دهد نه تنها آنها دنیای بیرون را می شنوند، بلکه بین صداهای غریبه و آشنا را هم تمایز قایل می شوند.

وقتی او در رحم مادر لگد می زند و می چرخد، چیزهایی در مورد محیط اطرافش یاد می گیرد و این برای فرآیند یادگیری ضروری است.
مدیرعامل مرکزباروری ناباروری اصفهان بیان داشت: سعی کنید پس از هفته بیستم بارداری برای جنین کتاب بخوانید تا حس شنوایی او تقویت شود. برایش در پایان روز لالایی بخوانید؛ این کار هم به خودتان و هم به او آرامش می دهد.