اپیلاسیون و وکس مو در بارداری

اپیلاسیون واژن در دوران بارداری,اپیلاسیون در سه ماه اول بارداری,اپیلاسیون شکم در بارداری,اپیلاسیون ناحیه تناسلی در بارداری,اصلاح صورت در بارداری,اپیلاسیون اضافه در دوران بارداری,وکس ناحیه تناسلی,اپیلاسیون بدن با شمع
وکس و اپیلاسیون روش هایی هستند که مشکل موی زائد را برای مدت طولانی تری حل می کنند و در صورتی که حساسیت پوستی وجود نداشته باشد، این روش مناسبی برای مادر باردار است.

همانطور که می دانید از وکس در قسمت هایی که رگ های واریسی، خال و زگیل دارند، روی بینی، گوش ها، نوک سینه و قسمت های زخم شده، آسیب دیده یا ترک خورده، خشکی زده یا قسمت هایی که دچار آفتاب سوختگی شده، نباید استفاده کرد.

قبل از انجام وکس با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است به دلیل خاصی نباید از این روش در دوران بارداری استفاده کنید. با بزرگ شدن شکم، دیدن و از بین بردن موهای زائد قسمت تناسلی سخت تر می شود بنابراین ممکن است انجام وکس یا اپیلاسیون در سالن های تخصصی بهترین انتخاب برای مادر باردار باشد. از بهداشت سالنی که به آن مراجعه می کنید مطمئن باشید.

کسی که اینکار را انجام می دهد باید از دستکش استفاده کند و برای جلوگیری از انتقال عفونت و میکروب برای هر فرد از کاردک یک بار مصرف استفاده کند.

قبل از اینکه خط بیکینی و ساعد را وکس یا اپیلاسیون کند از او بخواهید روی قسمت دیگری از پوست شما امتحان کند، زیرا ممکن است پوست شما در دوران بارداری واکنش متفاوتی نشان دهد. برای کاهش آزردگی، سوزش و التهاب و جلوگیری از بروز عفونت از محلول ضد عفونی کننده ملایم قبل و بعد از وکس استفاده کنید.
( گرچه اپیلاسیون طبیعی تر و بهتر از وکس به نظر می رسد. ولی اپیلاسیون هم ممکن است مانند وکس باعث بروز عوارض جانبی از قبیل آزردگی، سوزش و عفونت شود. پس باید نکات ایمنی و بهداشتی را در روش اپیلاسیون نیز مانند وکس، رعایت کنیم.)