شوهرم فیلم مستهجن می بیند

با افرادی از خانواده ام که عکس و فیلم مستهجن نگاه می کنند و نصیحت هم قبول نمی کنند، چه کار کنم؟ شوهرم به عکس های بد نگاه می کند. نمی دانم چه کارش کنم اصلا هم مشکلی در رابطه زناشویی نداریم.

در این مواقع نصیحت و پند و اندرز نه تنها کمک کننده نیست بلکه ممکن است نتیجه عکس بدهد و باعث ایجاد دلخوری و به مرور زمان پنهان کاری و فاصله عاطفی شود.

اگر همسرتان تمایل به دیدن تصاویر یا فیلم های مستهجن دارد، شدت و میزان دیدن این تصاویر مهم است. با توجه به این که اشاره کرده اید، رابطه زناشویی خوبی دارید این نشانه خوبی است چون در مواردی که فرد دچار اعتیاد شدید به این عکس ها و فیلم ها می شود رابطه جنسی او با همسرش آسیب می بیند.

اگر میزان زمانی که صرف این کار می کند، خیلی کم است؛یعنی مثلا ماهی چند بار، این بیشتر شبیه کنجکاوی ساده است؛ اما اگر میزان صرف وقت بسیار زیاد است مثلا هر روز عادت به این کار دارد و این باعث اختلال در عملکرد روزانه اش شده است، این می تواند از نشانه های اعتیاد به پورنوگرافی باشد.

در هر دو حالت اولین قدم برای کمک به همسرتان ایجاد انگیزه برای تغییر است. یکی از این انگیزه ها می تواند محافظت از زندگی زناشویی باشد. او را از احساستان آگاه کنید ولی بدون هرگونه حالت تدافعی و نصیحت گونه و او را آگاه کنید که این احساس بد شما چطور می تواند به رابطه تان آسیب وارد کند و…

بعد از ایجاد انگیزه برای تغییر باید همسرتان از ابزار و وسایلی که به وسوسه شدن به این کار منجر می شود، دور شود.

از سایر تقویت کننده ها هم  کمک بگیرید؛ مثل افزایش روابط خانوادگی، ورزش کردن، مسافرت رفتن و… به خاطر داشته باشید در کنار تمام این موارد نیروی قوی کمک کننده به شما و همسرتان  روابط گرم عاطفی و روانی است.
عزیزان! بدیهی است پاسخ کارشناسان محترم بر اساس دیدگاه های درمانی روان شناختی است که عمل به آن ها می تواند به صورت ریشه ای و اصولی مشکل تان را حل کند؛ بنابراین در گناه بودن این رفتار و مسائل مشابه آن تردیدی نیست که بررسی موضوع از این زاویه از سوی کارشناسان دینی ممکن است و ما در اینجا تنها از بعد روا نشناختی به موضوع نگاه می کنیم.

 

منبع:روزنامه خراسان

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده