خرید ساندویچ ساز

هرچند ساندویچ ساز یکی از لوازم غیر ضروری آشپزخانه است، اما داشتن آن این حسن را دارد که در صورت کمبود وقت یا نداشتن مواد غذایی کافی برای پختن یک غذای مفصل، می‌تواند بسیار کارگشا باشد.البته فراموش نکنید اگر تهیه ساندویچهای خوشمزه ای ….

هرچند ساندویچ ساز یکی از لوازم غیر ضروری آشپزخانه است، اما داشتن آن این حسن را دارد که در صورت کمبود وقت یا نداشتن مواد غذایی کافی برای پختن یک غذای مفصل، می‌تواند بسیار کارگشا باشد.
البته فراموش نکنید اگر تهیه ساندویچهای خوشمزه ای که بسیار سریع هم آماده می‌شوند، برایتان عادت شود، دچار اضافه وزن خواهید شد! اما قبل از هرچیز، چگونه یک ساندویچ ساز مناسب انتخاب کنیم؟
اندازه ساندویچ ساز
معمولا ساندویچ سازها از نظر اندازه بسیار جمع و جور هستند و در هر آشپزخانه ای جا می‌گیرند. پر‌طرفدارترین اندازه آنها نوعی است که ۲ قطعه نان توست در آن جا می‌گیرد و در نهایت ۴ ساندویچ کوچک مثلثی تحویل می‌دهد. اما این کوچکترین اندازه آنها نیست، مدلهایی از ساندویچ ساز مناسب برای یک نان توست هم وجود دارد. از طرفی اگر جای کافی دارید، میتوانید مدلهایی برای ۴، ۸ یا حتی ۱۶ تکه نان هم در بازار پیدا کنید.
یک اندازه متغیر دیگر، عمق ظرف ساندویچ ساز است. اگر در ساندویچ مواد زیادی قرار می‌دهید، مدلی با ظرف عمیقتر انتخاب کنید. بعضی از ساندویچ سازها دارای لولای متحرک هستندو میتوانند متناسب با قطر ساندویچ تنظم شوند.

ساندویچ ساز
مدل
ساندویچ سازها در مارکهای مختلف و در سه رنگ اصلی سفید، سیاه و نقره ای در بازار موجودند. اما بعضی از سازندگان آنها از رنگهای درخشانتر و فانتزی نیز استفاده می‌کنند که بنا به سلیقه و نوع دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید انتخاب آزادتری داشته باشید.
حتی ساندویچ سازهایی تولید شده اند که نانها را به اشکال مختلف در می‌اورند و به خصوص برای کودکان بسیار جذاب هستند.
تنظیمات
کار با ساندویچ ساز بسیار ساده است، تقریبا تمام انواع آن دارای چراغهایی هستند که یکی نشانه روشن بودن دستگاه و دیگری نشان دهنده داغ بودن دستگاه و آماده بودن آن برای تهیه ساندویچ است.
تمیز کردن
بخشی از جذابیت ساندویچ ساز، قابلیت آن در تهیه غذایی سریع و ساده است. طبعا شما هنگامی که به دنبال چنین خاصیتی باشید، چندان تمایلی ندارید که غذا سریع آماده شود اما تمیزکاری ظرف و ظروف آن وقت زیادی بگیرد. اگر می‌خواهید تمیز کردن ساندویچ سازتان هم به سرعت انجام شود به دنبال مدلی باشید که صفحه داخلی آن قابل برداشتن باشد. ساندویچ سازهایی که صفحه ثابت دارند را باید پس از خنک شدن با یک دستمال نمدار پاک کرد.
این صفحه ها چه ثابت و چه متحرک از جنس نچسب هستند و هنگام تمیز کردن آنها باید مراقب باشید تا این صفحه خط نیافتد. به این منظور از پارچه نرم یا ابر ساده استفاده کنید.
نکات ایمنی
فراموش نکنید که صفحات داخلی ساندویچ سازها بسیار داغ می‌شوند و معمولا خنک شدن آنها مدتی زمان می‌برد. از انجایی که بدنه بیرونی و دسته ساندویچ سازها از جنسی است که حرارت را منتقل نمی‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن درب آن مشکلی پیش نمی آید اما مراقب باشید که هنگام برداشتن ساندویچها دست خود را نسوزانید.
ساندویچ سازها دارای پایه هایی ضد لغزش نیز هستند و بر روی دستگیره آنها یک چفت برای محکم بسته شدن درب قرار دارد.
ویژگیهای دیگر
هنگام خرید ساندویچ ساز به توضیحات فروشنده توجه کنید و ببینید که آیا ویژگیهای دیگری علاوه بر مختصات عادی ساندویچ ساز دارد یا خیر. بعضی از این خواص از این قرارند:
• اگر به ساندویچهای فانتزی مدل کافه ها علاقه دارید، به دنبال توستر های پنینی Panini maker باشید که میتوانید در آنها از انواع نانهای ضخیم و نازک بومی و فانتزی استفاده کنید.
• اگر ساندویچ ساز را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه می‌کنید، نوعی را انتخاب کنید که دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع باشد.
• بعضی از انواع ساندویچ سازها دارای ویژگیهایی مانند داشتن جایی برای قرار دادن سیم بوده و انواعی نیز دارای پایه هایی هستند که می‌توان آنها را هنگام عدم استفاده، به طور عمودی قرار می‌گیرند.
• بعضی از ساندویچ سازها نقوشی بر روی نان ایجاد می‌کنند که برای اشخاص تنوع طلب بسیار جالب است.
• ساندویچ سازها معمولا یک تا دو سال گارانتی دارند، برگه گارانتی را حتما از فروشنده تحویل بگیرید.
• بیشتر ساندویچ سازها همراه با مجموعه ای از دستور تهیه غذا هستند.
• درب بعضی از ساندویچ سازها قابل تنظیم است و میتوان آنرا طوری تنظیم کرد که بدون تماس داشتن با روی ساندویچ، حرارت لازم را برای آب کردن پنیر یا برشته کردن روی ساندویچهای روباز فراهم می‌کنند.

چگونه یک ساندویچ ساز مناسب انتخاب کنیم؟

در این بخش نکاتی که هنگام خرید یک دستگاه ساندویچ ساز باید در نظر بگیرید آورده شده است.

۱- مقدار بودجه مورد نظر خود را تعیین کنید.

اولین نکته ای که در هنگام خرید لوازم خانگی باید در نظر بگیرید، مقدار بودجه ای است که می خواهید اختصاص دهید. این کار محدوده برندهای مورد نظر شما را تعیین کرده و باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

۲- سایز و ظرفیت ساندویج ساز را مشخص کنید.

ساندویچ سازها از نظر ظرفیت تعداد ساندویچ هایی که می توان در آن ها قرار داد متفاوت اند. اگر خانواده پرجمعیتی داشته یا برای مراسم یا برنامه های تفریحی خود زیاد ساندویچ درست می کنید، نوعی را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتری داشته باشد.

متداول ترین اندازه آنها نوعی است که ۲ قطعه نان تست در آن جا میگیرد و در نهایت ۴ ساندویچ کوچک مثلثی تحویل می دهد. از طرفی اگر جای کافی دارید، می توانید مدلهایی برای ۴، ۸ یا حتی ۱۶ تکه نان هم در بازار پیدا کنید.

یک اندازه متغیر دیگر، عمق ظرف ساندویچ ساز است. اگر در ساندویچ مواد زیادی قرار می دهید، مدلی با ظرف عمیقتر انتخاب کنید. بعضی از ساندویچ سازها دارای لولای متحرک هستند و می توانند متناسب با قطر ساندویچ تنظم شوند.

 ساندویچ سازها دارای دو نوع صفحه گریل هستند: برخی صاف و برخی دارای شیار می باشند. اگر شما نوعی را که دارای شیار می باشد تهیه کنید، ساندویچ های شما شیار دارد و شیارهای آن قهوه ای پررنگ تر و برشته تر می باشد .

خوشبختانه ساندویچ سازها از نظر اندازه و حجم ، بسیار جمع و جور هستند و تقریباً در هر آشپزخانه ای جا می گیرند.

۳- مدل های مختلف ساندویچ ساز را بررسی کنید.

مدل های مختلف ساندویچ ساز در برند های مختلف و در سه رنگ اصلی سفید، سیاه و نقره ای در بازار موجودند؛ البته ساندویچ سازهایی با رنگ های درخشان تر و فانتزی نیز طراحی شده اند  که بنا به سلیقه و نوع دکوراسیون آشپزخانه می توانید این مدل ها را نیز مد نظر قرار دهید.بعضی از ساندویچ سازها نقوشی بر روی نان ایجاد می کنند که برای اشخاص تنوع طلب بسیار جالب است. شما می توانید با خرید این ساندویچ سازها از طرح و شکل روی غذا هم لذت برید و اشتهای کودکان لجوج را هم تحریک کنید.

همچنین بهتر است دستگاه شما به تایمر هم مجهز باشد تا شما بتوانید در زمان آماده شدن ساندویچ ها با خیال راحت به کارهای خود برسید.

۴- میزان مصرف برق ساندویچ ساز را بررسی کنید.

 دستگاهی را خریداری کنید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد. این موضوع با توجه به رشد قیمت انرژی اهمیت زیادی دارد. اگر دستگاه گریل را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه می کنید، نوعی را انتخاب کنید که دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع باشد تا از پس وظایف خود به خوبی بربیاید.

۵- برند دلخواهتان را انتخاب کنید.

در حال حاضر برندهای گوناگونی با قیمت ها مختلفی در بازار وجود دارند. کن وود، دلونگی، بلاک انددکر، گاسونیک و … از برندهای موجود و پرفروش ساندیچ ساز در بازار این وسیله آشپزخانه هستند .با توجه به کیفیت و همچنین خدمات پس از فروش دستگاه، نسبت به انتخاب یک ساندویچ ساز خوب اقدام کنید.

۶-قبل از خرید حتماً تحقیق کنید.

هنگام خرید ساندویچ ساز به توضیحات فروشنده توجه کنید و ببینید که آیا ویژگی های دیگری علاوه بر مختصات عادی ساندویچ ساز دارد یا خیر. به عنوان مثال برخی از دستگاه ها قابلیت طبخ استیک را دارند یا موارد دیگری از این قبیل که می تواند در قیمت آن دستگاه هم تأثیر داشته باشد.

۷- دستگاهی بخرید که تمیز کردنش آسان باشد.

 به شما توصیه می کنیم ساندویچ سازی خریداری کنید که قابل شست وشو باشد و قسمت های داخلی آن قابلیت جدا شدن از دستگاه و شست وشوی جداگانه را داشته باشد. ساندویچ سازهایی که صفحه ثابت دارند را باید پس از خنک شدن با یک دستمال نمدار پاک کرد. البته صفحه داخلی ساندویچ ساز ها از نوع نچسب هستند ولی به هرحال این دستگاه همانند هر وسیله پخت و پز دیگری نیاز به تمیز شدن و شست و شو دارد.مراقب باشید در هنگام تمیز کردن آنها  این صفحه خط نیفتد. به این منظور می توانید از پارچه نرم یا ابر ساده استفاده کنید.

۸- در هنگام کار با ساندویچ ساز نکات ایمنی را رعایت کنید.

فراموش نکنید که صفحات داخلی ساندویچ سازها بسیار داغ میشوند و معمولا خنک شدن آنها مدتی زمان می برد.
از آنجایی که بدنه بیرونی و دسته ساندویچ سازها از جنسی است که حرارت را منتقل نمیکند، می توانید مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن درب آن مشکلی پیش نمی آید اما مراقب باشید که هنگام برداشتن ساندویچ ها دست خود را نسوزانید.ساندویچ سازها دارای پایه هایی ضد لغزش نیز هستند و بر روی دستگیره آنها یک چفت برای محکم بسته شدن درب قرار دارد.

۹- ضمانت و خدمات پس از فروش دستگاه را بررسی کنید.

بطور معمول دستگاه های ساندویچ ساز بین یک تا دو سال گارانتی دارند. پس در هنگام خرید توجه داشته باشید که برگه گارانتی را حتما از فروشنده تحویل بگیرید. سعی کنید به هیچ وجه دستگاه بدون گارانتی خریداری نکنید زیرا تجربه نشان داده که اگر بنا به دلایلی نیاز به خدمات پس از فروش داشته باشید به دردسر خواهید افتاد. خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی معتبر شما را در رسیدن به این مقصود یاری می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده