هتل بیمارستان‌های لوکس برای پولدارها

مراکز درمانی و بیمارستان‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین کارایی بیمه‌های درمانی در آن‌ها نمود پیدا می‌کند. در بسیاری از کشورهای جهان همچنان سطح خدمات و امتیازهای بیمارستان‌های خصوصی با بیمارستان‌های دولتی تفاوت چشمگیر دارد. در برخی کشورها نیز بیمارستان‌های دولتی خدماتی نسبتا مشابه بیمارستان‌های خصوصی ارائه می‌کنند که اغلب به سیاست‌گذاری و بودجه دولت‌ها در این زمینه مربوط می‌شود. تعداد بیمارستان‌های مجهز و تخت‌های موجود در آن‌ها ازجمله شاخص‌های مهم در برآورد شرایط سیستم بهداشتی آن کشور به شمار می‌رود.
توریسم پزشکی ازجمله عواملی است که انگیزه احداث بیمارستان‌های فوق‌تخصصی و بسیار مجهز را در کشورها افزایش می‌دهد. برخی از بیمارستان‌ها به اندازه‌ای مجهز هستند که آن‌ها را با هتل‌های پنج‌ستاره قیاس می‌کنند. جالب اینکه ایالات‌متحده آمریکا با وجود اینکه در بین کشورهای توسعه‌یافته و ثروتمند بهترین کشور از نظر سیستم بهداشتی و درمانی به شمار نمی‌رود، میزبان تعدادی از بهترین و مجهزترین بیمارستان‌هاست.
بیمارستان شارپ مموریال
این بیمارستان که در سال ۱۹۵۵ در سن‌دیه‌گو آمریکا تاسیس شده چند سال است به یکی از مجهزترین و زیباترین بیمارستان‌های جهان تبدیل شده است. این بیمارستان در حد هتل پنج‌ستاره است، دیوارهایش با نقاشی‌هایی ارزشمند تزئین شده‌اند و روی بام آن باغ بزرگی احداث شده است. این بیمارستان آنقدر آسانسور دارد که هیچ‌کس یک لحظه هم معطل نمی‌ماند. اتاق‌های بسیار شیک، بهترین سرویس‌دهی به بیماران و همراهان آن‌ها و مهم‌تر از همه بهترین امکانات پزشکی، درمانی و تشخیصی ازجمله ویژگی‌های این بیمارستان است.
بیمارستان زنان و کودکان وینی پالمر
این بیمارستان که در اورلاندو آمریکا قرار دارد نمونه کاملی از بیمارستان‌های فوق‌مدرن است که آینده بیمارستان‌سازی را به تصویر می‌کشد. این بیمارستان ساختار استوانه‌ای‌شکل منحصربه‌فرد و نمایی شیشه‌ای دارد. تمامی امکانات لازم برای یک بیمارستان فوق‌تخصصی در این مرکز فراهم است و جمعی از بهترین متخصصان زنان و زایمان و اطفال در این مرکز مشغول به کارند.
 بیمارستان بین‌المللی ماتیلدا
هنگ‌کنگ نیز به خدمات درمانی پیشرفته و مدرن شهرت دارد. بیمارستان ماتیلدا طراحی فوق‌العاده زیبا و پیشرفته‌ای دارد. دیوارهای شیشه‌ای، اتاق‌های دلباز و امکانات پزشکی پیشرفته‌ای در این بیمارستان وجود دارد.
بیمارستان بین‌المللی بومرانگراد
این بیمارستان در بانکوک تایلند احداث شده و یکی از محبوب‌ترین بیمارستان‌ها برای افرادی است که با هدف درمان به تایلند سفر می‌کنند. سالانه ۴۰۰ هزار نفر از سراسر جهان برای درمان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند. توجه به ریزه‌کاری‌های معماری در این بیمارستان بسیار جذاب است. رنگ‌بندی‌ها هنرمندانه است، مبلمان شیک و راحت است و حتی در دکوراسیون داخلی از چوب طبیعی استفاده شده است.
مرکز پزشکی سنت لوک
این مرکز نگین درخشان آسیا و جهان و یکی از معتبرترین مراکز پزشکی دنیاست که در فیلیپین قرار دارد. هدف اصلی این مرکز رضایت و راحتی مراجعه‌کنندگانی است که از سراسر دنیا به آنجا می‌روند. امکانات درمانی و تشخیصی این مرکز نیز زبانزد است.
بیمارستان سیتی
در سال‌های اخیر کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس به‌ویژه امارات متحده عربی نیز پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در زمینه ارائه خدمات درمانی باکیفیت داشته‌اند. بیمارستان سیتی در دبی ازجمله مراکز درمانی پیشرفته در کشورهای عربی به شمار می‌رود. دبی که به داشتن هتل‌های بسیار لوکس و پنج‌ستاره شهرت دارد، در احداث بیمارستان‌ها نیز همه امکانات یک هتل را در کنار خدمات درمانی در نظر می‌گیرد. بیمارستان سیتی به اسپا، سونا، جکوزی و سالن ورزشی مجهز است.
بیمارستان فیصل
عربستان سعودی یکی از مجهزترین بیمارستان‌های جهان را در اختیار دارد. رتبه جهانی بیمارستان فیصل ۷۶ است. این بیمارستان فوق‌تخصصی و مرکز تحقیقاتی در ریاض و جده شعبه دارد. بیمارستان نظامی ریاض یکصدونوزدهمین بیمارستان باکیفیت و پیشرفته جهان محسوب می‌شود.
مرکز پزشکی کلمنسو
در بین کشورهای عرب‌زبان، لبنان نقش مهمی در تامین خدمات درمانی باکیفیت دارد. مرکز پزشکی کلمنسو در بیروت واقعا یک هتل پنج‌ستاره است و هیچ کم و کسری ندارد؛ تلویزیون‌های بزرگ، دسترسی به اینترنت پرسرعت، اتاق‌های شیک و بزرگ، سالن‌های غذاخوری بزرگ، سقف‌هایی که با لامپ‌های ال‌ای‌دی رنگارنگ تزئین شده‌اند از یک طرف و سیستم تصویربرداری کاملا دیجیتال و بدون استفاده از فیلم، سالن‌های کنفرانس ویدیوی پیشرفته، بهترین و کامل‌ترین امکانات آزمایشگاهی و جراحی، زبده‌ترین پزشکان و پرستاران و طراحی داخلی بی‌نظیرش از سوی دیگر این مرکز را به یکی از شیک‌ترین و مجهزترین بیمارستان‌های جهان تبدیل کرده است.
بیمارستان کودکان پیتزبورگ
این بیمارستان یکی از بهترین و زیباترین بیمارستان‌های کودکان دنیاست که به تنها چیزی که شبیه نیست بیمارستان است. فضای فانتزی و آرام‌بخش در کنار امکانات پیشرفته، اتاق‌های بازی، سالن غذاخوری زیبا، کتابخانه، اتاق موسیقی‌درمانی، باغ بزرگ و فضای بازی ازجمله ویژگی‌های این بیمارستان است.
کلینیک هیرسلاندن
زوریخ در سوئیس، کشوری که به ثروت و آرامش مشهور است، میزبان یکی از بهترین بیمارستان‌های جهان است. درمان در سوئیس از قدیم شهرت داشته و افرادی که از توان مالی خوبی بهره‌مند باشند، درمان در سوئیس را به بسیاری از کشورهای دیگر ترجیح می‌دهند. بیمارستان هیرسلاندن سوئیس یکی از نمونه‌های منحصربه‌فرد مراکز درمانی است که به حفظ روحیه بیماران و همراهان آن‌ها اهمیت زیادی می‌دهد. با اینکه در برخی بیمارستان‌ها ‌گل ممنوع است، این بیمارستان از گل‌های طبیعی و گیاهان مخصوص در سالن‌ها و اتاق‌ها استفاده می‌کند تا حتی بیمارانی که دچار مشکل تنفسی هستند از دیدن گل‌های زیبا لذت ببرند. امکانات دیگر هم تکمیل است؛ تلویزیون کابلی، اینترنت پرسرعت، تختخواب‌های راحت، استخر، سونا، جکوزی، سرویس‌دهی عالی، کادر پزشکی و مراقبتی زبده، محل اقامت همراهان و…
بیمارستان پونتا
این بیمارستان در پاناما لقب مجهزترین و زیباترین بیمارستان آمریکای مرکزی و جنوبی و یکی از محبوب‌ترین مراکز توریسم پزشکی را به خود اختصاص داده است. این بیمارستان درست در کنار اقیانوس آرام ساخته شده است. بیماران این بیمارستان و همراهان آن‌ها از هوای اقیانوس و منظره آن لذت می‌برند و در ضمن از بهترین خدمات پزشکی بهره‌مند می‌شوند. از آنجایی که پاناما یکی از مهم‌ترین مراکز توریسم‌درمانی در جهان است، در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به ساخت بیمارستان‌های مدرن و باکیفیت داشته است.