گزارش کار آزمایش مقاومت فشاری تک محوری

گزارش کار آزمایش تک محوری مکانیک خاک,آزمایش سه محوری خاک,آزمایش مقاومت فشاری تک محوری سنگ,آزمایش برش مستقیم خاک,دستگاه تک محوری,ظرفیت باربری خاک,کاربرد آزمایش تک محوری,ضریب چسبندگی خاک چیست

این مقاومت با اعمال تنش محوری به نمونه استوانه ای  شکل خاک بدون آنکه فشار محیطی به آن وارد شود و یا بررسی کرنشهای محوری مربوط به مقادیر مختلف تنش تعیین می شود . تنشی که بر اثر آن در نمونه خاک گسیختگی رخ خواهد داد به نام مقاومت فشاری ساده (تک محوری) نامیده می شود .
در نمونه های رسی که اشباع باشند این مقاومت با افزایش  درصد رطوبت خاک کاهش می یابد . در خاک های غیر اشباع و در صورتیکه وزن مخصوص خشک خاک ثابت باقی بماند نیز این مقاومت با افزایش درجه اشباع خاک کاهش می یابد .

وسایل آزمایش :
۱-    وسیله انجام آزمایش فشاری ساده
۲-    لوازم تهیه نمونه استوانه ای
۳-    ترازو با دقت ۰٫۰۱ گرم
۴-    گرمکن
۵-    ظرف تبخیر چینی

هدف آزمایش:
تعیین مقاومت فشاری تک محوری خاکهای چسبنده
تصاویر وسایل آزمایش :
توضیح دستگاه آزمایش :
دستگاه مرکب از دو اعمال بار از بالا و پایین است.حلقه دستگاه در بالا به کمک میله ای رزوه شده به یک تیر عرضی که آن نیز به نوبه خود به دو پایه فلزی متکی است متصل است . فک   و صفحه پایینی در جهت قائم می تواند بالا و پایین برود.
شرح آزمایش :
نمونه ای برای آزمایش تهیه می کنیم.ابتدا وزن مشخصی از خاک را آماده  کرده  و  به  مقدار مشخصی آب به آن اضافه می کنیم (۱۵ %).سپس خاک مورد نظر را در سه لایه و هر لایه با …

دانلود متن کامل گزارش کار در فرمت word همراه با تصاویر و نمودار و فرمول ها در زیر:قیمت ۱۰۰۰ تومان

RIAL 10,000 – خرید

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده