گزارش کار تشریح پرنده(کبوتر)

تشریح پرنده (کبوتر),تشریح کبوتر با عکس,فایل word تشریح کبوتر,تصاویر تشریح کبوتر,آموزش تشریح پرنده به صورت مرحله به مرحله,گزارش کار تشریح کبوتر

مشاهده اندامهای خارجی و داخلی و طرز و محل قرار گرفتن آنها، ارتباط اندامها با یکدیگر و تفهیم بهتر مطالب خوانده شده در درس تئوری، رسم شکل اندامهای داخلی.

مقدمه ای گزارش کار تشریح کبوتر

موضوع آزمایش: تشریح کبوتر
هدف آزمایش: آشنایی با مشخصات ظاهری واندام های داخلی کبوتر
وسایل آزمایش:
۱٫سینی تشریح به همراه وسایل تشریح
۲٫ذره بین
۳٫سنجاق ته گرد
۴٫کبوتر
۵٫پنبه واتر
شرح آزمایش:
مرحله اول: بررسی مشخصات ظاهری
بدن از قسمت های سر، گردن، تنه (شامل بال ها و پاها) تشکیل شده است. پوست بدن غیر از منقار، بند پایینی و انگشتان پا از پر پوشیده شده است.
سرکبوتر:
سر کبوتر به شکل گرد بوده و در انتها به یک نوک کوتاه ختم می شود، نوک کبوتر، ساختمان شاخی داشته و در منتهی االیه خود کمی قوس دار است. کمی بالاتر از نوک فوقانی دو سوراخ بینی قرار گرفته اند.
در قاعده نوک، ساختمان محافظ نوک که از جنس فلس مانند است در عقب سوراخ های بینی قرار گرفته است. چشم های کبوتر در دو طرف سر قرار دارند، که بزرگ و گرد می باشند. چشم ها دارای دو پلک هستندو پلک سوم که روی چشم را می پوشاند و بنام پلک اشکی خوانده می شود، شفاف و بسیار نازک است. سوراخ گوش خارجی، مختصری پایین تر از لبه عقبی چشم ، در دو طرف سر در داخل پرهای ریزی که روی سر را پوشانده، قرارگرفته اند. (چنانچه پرهای این ناحیه کنار زده شود، به آسانی مشاهده می گردد.)سوراخ های مذکور کوچک بوده و در داخل آن ها پرده صماخ قرار دارد. کبوتر فاقد لاله گوش است.
گردن:
گردن نسبتا بلند و قابل انعطاف است و حرکات چرخشی سر را میسر می سازد.
تنه:
در مجموع دوکی شکل بوده و این یکی از سازگاری های پرنده برای پرواز در هواست. باله در حال پرواز گسترده و در حال عادی در طرفین بدن به شکل حرف Z جمع می شوند. هرگاه بال را بگسترانید خواهید دید که پوست شانه و بازو بر سطح آن می افزایند. پوست روی بال را لمس کنید تا در زیر آن بوجود استخوان های بازو، ساعد، کف دست و انگشتان پی ببرید. پاها کوتاه و تنومندند و بوسیله فلس های شاخی پوشیده شده اند.
پاهای جلویی= بال ها
پاهای جلویی پرندگان، تبدیل به بال ها شده و جهت پرواز سازش یافته است. ماهیچه های حرکت دهنده، بال ها، بویژه ماهیچه های سینه ای، رشد زیادی نموده است.
ادامه متن همراه با تصاویر و توضیحات مرحله به مرحله در فایل word زیر در ۱۰ صفحه:قیمت ۲۰۰۰ تومان

RIAL 20,000 – خرید

دیدگاهتان را بنویسید