تولید اکسیر جوانی با زرد چوبه

امروزه، بسیاری از مردم پول زیادی را برای حفظ جوانی پوست صرف می کنند ولی  ما به شما یک راه طبیعی و ارزان معرفی می کنیم که با انجام آن سال ها جوان تر به نظر می رسید. پیری یک فرایند طبیعی است که جلوگیری  از عوارض آن نیازمند کمی وقت و هزینه است. زردچوبه ادویه بسیار سالم با خواص درمانی قوی و اثر ضد پیری است که در طب چینی و آیورودا بسیار استفاده می شود.
با توجه به ظرفیت بدن برای احیای سلول های پوست، متخصصان پوست توصیه می کنندکه از یک رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان استفاده کنند، زردچوبه در زمره گیاهان دارویی قرار دارد که غنی از کورکومینوئید(یک  آنتی اکسیدان قوی) است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران،محققان دریافته اند که این ادویه اثر ضد التهابی شگفت انگیزی دارد. مردم اوکیناوا( یک جزیره در ژاپن) به دلیل استفاده زیاد از زردچوبه متوسط طول عمرشان  81.2 سال است که یکی از طولانی ترین میانگین های سنی است.
استفاده منظم از این ادویه همراه با فلفل سیاه خواص درمانی باور نکردنی دارد.
مواد تشکیل دهنده یکی از این معجون ها عبارت است از:*یک چهارم  فنجان پودر زردچوبه*یک دوم فنجان آب *یک دوم  قاشق چای خوری فلفل آسیاب شده*این ترکیب طعم و مزه خاص و شگفت انگیزی دارد. فلفل سیاه به کار رفته در این معجون علاوه برعطر و طعم خاصی که دارد، به دلیل وجود پیپرین آلکالوئید در آن خواص ضد التهابی نیزدارد.
دستورالعمل:
در یک ظرف مواد تشکیل دهنده را با هم ترکیب کنید آن را روی شعله متوسط حرارت قرار دهید و تا زمانی که به شکل یک خمیر در بیاید، آن را خوب هم بزنید سپس آن را در دمای اتاق قرار دهید تا خنک شود و سپس در داخل یخچال نگهداری کنید. هنگام مصرف شیر ، کمی از این مخلوط را اضافه و میل کنید.
همچنین با استفاده از زردچوبه می توان یک نوشیدنی فوق العاده موثر آماده کرد که به آن شیر طلایی می گویند.
مواد تشکیل دهنده:*یک چهارم  قاشق چای خوری زردچوبه*یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل*یک لیوان شیر بادام*یک قاشق غذا خوری عسل
 دستورالعمل:
در یک ظرف  همه مواد به جز عسل را با هم مخلوط کنید و روی شعله حرارت متوسط قرار دهید  و مرتب آن را هم بزنید تا زمانی که یک مخلوط یکدست به دست بیاید سپس آن را در یک فنجان  بریزید وعسل را به آن اضافه کنید؛ حال  شیر طلایی آماده مصرف است.
میزان مورد استفاده:
اگر این نوشیدنی را به صورت روزانه مصرف کنید، خیلی زود اثرات مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده