درمان گیاهی و خانگی دست و پای سرد

درمان سردی دست و پا در طب سنتی,درمان سردی پا,سردی انگشتان پا,درمان سردی پا در طب سنتی,علت سردی بدن چیست,علت سرد شدن استخوان پا,درمان گیاهی سردی پا,علت سردی ساق پا
سرد بودن دست ‌وپا یک مشکل شایع است. اما در برخی موارد، سردی می‌تواند نشانه مشکلات جدی ‌تر ازجمله بیماری‌های محیطی عروق ، لوپوس و آرتریت روماتوئید باشد. بااین ‌وجود، بیشتر افرادی که دست ‌وپایشان سرد می شود سالم هستند.

شکلات تلخ
شکلات تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان است که جریان خون را در دست ‌وپا افزایش می‌دهد. این کار با فعال‌سازی بیوشیمیایی موادی که به گشاد شدن عروق کمک می‌کند ، انجام می‌گیرد.

ژینکو بیلوبا
ترکیبات موجود در این گیاه باعث گشادشدن عروق خونی در تمام بدن و به‌طور موقت باعث افزایش جریان خون در اندام‌های تحتانی می‌شود. برای کمک به گرم نگه‌داشتن دست ‌وپا می‌توان مکمل آن را نیز مصرف کرد.

ورزش
روزی 30 تا 45 دقیقه ورزش ، به ‌ویژه پیاده‌روی سریع یا طناب زدن باعث جریان یافتن خون در دست و پا و گرم نگه‌ داشتن آن‌ها می‌شود.
اگر دست‌ وپا در زمان کوتاهی پس از ورزش کردن دوباره سرد شد ، سعی کنید به مدت 5 تا 10 دقیقه دوچرخه ‌سواری کنید .
در این حال هم‌ زمان دست‌ها را نیز در حالت چرخشی حرکت دهید. این ورزش ساده می‌تواند به جریان خون سرعت ببخشد و بدن را سریع گرم کند.
خوردن مواد غذایی تند:
ادویه ای مانند فلفل، پودر پیازو پودر سیر و پودر کاری به جریان خون کمک می‌کند تا دست‌وپا گرم شود. این مواد غذایی درد عضلات پس از ورزش را نیز کاهش می‌دهد.

ماساژ
ماساژ با تحریک خون به دام افتاده، اجازه حرکت آزادانه آن را به بدن ازجمله اندام‌های تحتانی می‌دهد.
کم‌آبی: بهترین راه برای مبارزه با گردش خون ضعیف نوشیدن آب است. بنابراین به‌طور مرتب آب مصرف کنید.