یوروکوما لانگیفولیا (خواص و فواید)

یوروکوما لانگیفولیا یک درختچه ی همیشه سبز بلند و باریک می باشد که معمولا در نواحی آسیای شرقی می روید. مردمان مالیزیایی ادعا می کنند که چایی که از این گیاه تهیه می شود برای افزایش قدرت جنسی و نیروی مردانه موثر می باشد. در نتیجه این گیاه با این تقاضای مصرفی، در حال حاضر جزء گونه های محافظت شده می باشد.

ریشه و پوست یوروکوما لانگیفولیا در بهبود اختلالات نعوظ، افزایش میل جنسی و قدرت باروری مردانه، افزایش عملکرد ورزشی، بدن سازی و کاهش چربی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه همچنین برای تب، مالاریا، زخم های معدی، فشار خون بالا، سل، درد استخوان، سرفه، اسهال، سردرد، سیفیلیس و سرطان موثر می باشد.

یوروکوما لانگیفولیا چگونه در بدن عمل می کند؟
ریشه این گیاه حاوی چند نوع مختلف از مواد شیمیایی است که هر کدام اثری در بدن دارند. بعضی از این مواد ممکن است بر روی ساخته شدن تستوسترون در بدن اثر داشته باشند. بعضی از تحقیقاتی که روی حیوانات و انسان ها انجام شده است نشان می دهد که مصرف این گیاه، ساخته شدن هورمون تستوسترون را در بدن افزایش می دهد.

کاربردها و اثربخشی گیاه یوروکوما لانگیفولیا
احتمالا مصرف این گیاه در موارد زیر موثر می باشد:
ناباروری مردانه: بعضی از مدارک و شواهد نشان می دهد که مصرف خوراکی مکمل خاصی از یوروکوما لانگیفولیا (Phytes Bioteks by Biotropics Malaysia)، می تواند کیفیت و تجمع اسپرم ها را در مردان نابارور افزایش دهد.

شواهد کافی برای اثربخشی یوروکوما لانگیفولیا در موارد زیر دیده نشده است:
عملکرد ورزشی: تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف خوراکی این گیاه به مدت ۷ روز نمی تواند باعث افزایش استقامت در مردان ورزشکار شود.
کمبود تستوسترون: تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف خوراکی عصاره گیاه یوروکوما لانگیفولیا به مدت یک ماه می تواند سطح تستوسترون خون و علائم ناشی از این کمبود را در مردانی که تستوسترون پایین دارند افزایش دهد.
استحکام ماهیچه ها: تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف خوراکی این گیاه به مدت ۵ هفته، به افزایش توده ماهیچه ای و استحکام آن در سلامت مردانی که در تمرینان سنگین ورزشی شرکت می کنند کمک می کند.
اختلالات در نعوظ
افزایش میل جنسی
تب
مالاریا
زخم معده
فشار خون بالا
سل
درد استخوان
سرفه
اسهال
سردرد
سیفیلیس
سرطان

برای اثبات اثربخشی یوروکوما لانگیفولیا در موارد بالا شواهد و مدارک بیشتری مورد نیاز می باشد.

بررسی عوارض جانبی گیاه یوروکوما لانگیفولیا
مصرف خوراکی گیاه یوروکوما لانگیفولیا در مقادیر دارویی، حداکثر تا ۹ ماه، احتمالا بی خطر و بدون عوارض جانبی می باشد.

ملاحظات و هشدارها
در دوران بارداری و شیردهی : هنوز اطلاعات کاملی در مورد استفاده بی خطر گیاه یوروکوما لانگیفولیا در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. بنابراین بهتر است از مصرف گیاه یوروکوما لانگیفولیا در دوران بارداری و شیردهی خودداری فرمایید.

بررسی تداخلات دارویی گیاه یوروکوما لانگیفولیا
ما هنوز اطلاعات کاملی در مورد تداخلات دارویی این گیاه نداریم.

بررسی دوز مصرفی یوروکوما لانگیفولیا
دوز مصرفی مناسب یوروکومالانگیفولیا بستگی به عواملی از جمله سن مصرف کننده، سلامتی و غیره دارد. در حال حاضر اطلاعات علمی کافی و کاملی که بتوان براساس آن مقدار مناسب مصرف یوروکوما لانگیفولیا را تعیین کرد وجود ندارد. به یاد داشته باشید که الزاما مصرف گیاهان دارویی بی خطر و بدون عوارض جانبی نمی باشد و توجه به میزان مصرف آنها، حائز اهمیت می باشد. در زمان مصرف، اطمینان حاصل کنید که براساس دستوالعمل روی شیشه گیاهان دارویی عمل می کنید. حتما قبل از مصرف با مشاور پزشکی، داروساز و پزشک خود مشورت کنید.

منبع:سایت نسخه

دیدگاهتان را بنویسید