آنتی بیوتیک های گیاهی

قویترین آنتی بیوتیک طبیعی,آنتی بیوتیک طبیعی برای گلودرد,آنتی بیوتیک خانگی,قویترین قرص آنتی بیوتیک,قویترین انتی بیوتیک,آنتی بیوتیک طبیعی دندان,قویترین آنتی بیوتیک شیمیایی,بیوتیک چیست

سال‌هاست محققان و متخصصان در مورد مصرف بی‌رویه داروهای آنتی‌بیوتیک هشدار می‌دهند و می‌گویند اگر آدم‌ها دست از مصرف مکرر آنتی‌بیوتیک‌ها برندارند، بدنشان در برابر این داروها مقاوم می‌شود و باکتری‌ها و عفونت‌ها به یکی از دلایل اصلی و غیرقابل درمان مرگ‌ومیر تبدیل می‌شوند.

اما هرچقدر هم که به توصیه محققان پایبند باشیم، سختی بیماری‌های زمستانه می‌تواند مقاومتمان را از بین ببرد و ما را به سمت جعبه داروهایمان هل دهد. اما باور کنید که همیشه راه مبارزه با باکتری‌ها به جعبه داروهای شیمیایی ختم نمی‌شود.

اگر پزشکتان هنوز برای شما چنین دارویی تجویز نکرده، بهتر است به جای مصرف خودسرانه قرص و کپسول، سراغ این خوراکی‌ها بروید. بررسی‌ها ثابت کرده‌اند که این داروها حاوی میزان زیادی آنتی‌بیوتیک هستند.

سیر
سیر
یکی از داروهای طبیعی ضدعفونت باکتریایی، سیر است. این گیاه می‌تواند طیف گسترده‌ای از عفونت‌ها را درمان کند و گذشته از این، به تقویت سیستم ایمنی بدنتان کمک کرده و شما را در مبارزه با بیماری‌ها توانمندتر کند. اگر نگرانید که با خوردن سیر دهانتان بدبو شود، به جای جویدن آن می‌توانید حبه‌های کوچک سیر را سالم و مثل کپسول قورت دهید.

شلغم
شلغم
زمستان و پاییز تا جایی که می‌توانید شلغم بخورید. این گیاه که نوعی ویروس‌کش و آنتی‌بیوتیک طبیعی است، سرماخوردگی و حتی آنفلوانزا را سریع درمان می‌کند. اگر بیشتر شلغم بخورید، ایمنی بدنتان در برابر ویروس‌ها و باکتری‌های مزاحم در این فصول بیشتر می‌شود. پس نه‌تنها آن را به صورت آب‌پز میل کنید، بلکه در سوپ و خوراک‌هایتان هم شلغم بریزید.

بابونه
بابونه
در صورتی که دندان‌هایتان عفونت کرده، دم‌نوش بابونه میل کنید. بابونه هم نوعی آنتی‌بیوتیک است که می‌تواند از پس درمان برخی از عفونت‌ها بربیاید.

زنجبیل
زنجبیل
یکی از رایج‌ترین و قوی‌ترین آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی، زنجبیل است. این گیاه در مبارزه با باکتری‌ها و ویروس‌ها معجزه می‌کند و اگر سرماخورده باشید می‌تواند به بهبود سریع‌تر شما کمک کند. پیش از این هم گفته بودیم که زنجبیل نوعی ضددرد و ضدالتهاب طبیعی به شمار می‌رود و می‌تواند در درمان یا کاهش عوارض بسیاری از بیماری‌ها موثر باشد.

 پونه کوهی
پونه کوهی
نه‌تنها بسیاری از باکتری‌ها و ویروس‌ها، بلکه بسیاری از انواع انگل‌ها و قارچ‌ها را با کمک پونه کوهی می‌توانید ضربه‌فنی کنید. محققان می‌گویند گیاه ارگانو یا همان پونه کوهی خودمان عفونت‌های گلو و دستگاه گوارش و حتی باکتری‌های مزاحمی که به مجاری ادرار یا ریه‌ها نفوذ کرده‌اند را می‌تواند از بین ببرد. پس اگر در زمستان گلودرد گرفتید، سراغ این گیاه بروید.

پیاز
پیاز
برای بالا بردم مقاومت بدنتان و تقویت سیستم ایمنی‌تان، سراغ پیاز بروید. این گیاه نوعی ضدباکتری و ضدعفونی‌کننده طبیعی است که نه‌تنها در صورت بیماری درمانتان می‌کند، بلکه در صورت سالم بودن، اجازه ورود ویروس‌ها و باکتری‌ها را به بدن شما نمی‌دهد. پیاز خام شاید بوی بدی داشته باشد، اما می‌تواند همراه خوبی برای روزهای سرد باشد و جانتان را نجات دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده