درمان گیاهی نفخ شکم (داروی خانگی برای برطرف کردن نفخ)

ضد نفخ قوی,از بین بردن نفخ شکم,داروی شیمیایی ضد نفخ,نفخ معده چیست,علائم نفخ معده,داروی شیمیایی نفخ معده,نفخ روده بزرگ,درمان گیاهی نفخ شکم,بهترین گیاهان دارویی برای از بین بردن نفخ شکم,قرص گیاهی نفخ,دمنوش برای نفخ شکم,درمان گیاهی باد معده و روده,درمان گیاهی گوزیدن زیاد

نفخ یکی از مشکلات شایع است. اگر شما هم از آن رنج می‌برید، می‌توانید با مصرف این خوراکی‌ها نفختان را کم کنید و معده و روده‌تان را آرام‌تر کنید.

گیاهان دارویی و طب سنتی برای درمان و رفع نفخ شکم

موز و آناناس

خوردن میوه‌هایی مانند آناناس و موز به کاهش نفخ کمک می‌کند. با خوردن این میوه‌ها می‌توانید روند هضم غذایتان را بهبود ببخشید.

منیزیوم موجود در موز باعث کم شدن نفخ می‌شود اما یادتان باشد که برای خلاص شدن از صداهای شکمتان سراغ موزهای رسیده بروید. چراکه موز نارس، نه‌تنها نفخ را از بین نمی‌برد، بلکه آن را تشدید هم می‌کند.

زنجبیل

برای کم شدن نفختان می‌توانید از برخی ادویه‌ها هم کمک بگیرید. ادویه‌هایی مثل زنجبیل التهاب‌هایی که بعد از خوردن غذا در دستگاه گوارشتان ایجاد می‌شود را کم می‌کند و نمی‌گذارد دچار نفخ و دل‌درد شوید.

می‌توانید زنجبیل تازه را در غذایتان رنده کنید یا اینکه در چایتان زنجبیل بریزید و با مصرف دم‌نوش زنجبیل حال دستگاه گوارشتان را بهتر کنید. دارچین هم یکی دیگر از ادویه‌هایی است که با مصرف آن می‌توانید نفخ را از بین ببرید.

ماست

گرچه مصرف فراورده‌های لبنی مانند شیر و پنیر، باعث نفخ می‌شود اما حساب ماست از این فراورده‌ها جداست.

ماست می‌تواند باکتری‌های خوبی که در معده و روده به هضم غذا کمک می‌کنند را بیشتر کند و نفخ را از بین ببرد. اگر سراغ ماست‌های پروبیوتیک بروید، قطعا تاثیر بهتری را مشاهده می‌کنید.

آویشن

اگر غذایتان را با برخی سبزیجات معطر طعم‌دار کنید، هم اشتهایتان بازتر می‌شود و هم کمتر نفخ می‌کنید. آویشن و نعناع ازجمله گیاهانی هستند که اگر به رژیم غذایی‌تان وارد شوند، آرامش را به دستگاه گوارشتان برمی‌گردانند. زیره، رازیانه، گلپر و هل هم از گیاهان دیگر ضدنفخ هستند که باید بتوانید همیشه در کابینت‌های خانه‌تان پیدایشان کنید. گفته می‌شود برگ ریحان هم تا اندازه‌ای در کاهش نفخ موثر است، پس هرروز با غذایتان چند برگ ریحان تازه میل کنید.

بادرنجبویه

عصرها که به خانه برمی‌گردید، یک لیوان شربت بادرنجبویه میل کنید و نه‌تنها از گرمازدگی خلاص شوید، بلکه احتمال نفخ کردنتان را هم پایین بیاورید.

عرق گیاه بادرنجبویه نه‌تنها ضدنفخ است، بلکه تاثیرهای منفی بیرون بودن در هوای گرم را هم خنثی می‌کند. البته ضدنفخ بودن تنها خاصیت بادرنجبویه نیست،

این گیاه آثار ضددرد، ضدباکتری، ضدویروس تبخال، ضدهیستامین، ضدتب، ضدنفخ، آرام‌بخش، خواب‌آور و ضداسپاسم هم دارد.