داروی گیاهی برای اسهال مسافرتی

درمان خانگی اسهال،درمان سنتی اسهال با گیاهان دارویی،اگر در سفر دچار اسهال شدید چی بخورید؟
مسافرت در تابستان گاهی عواقبی هم دارد و دچار شدن به مشکلات شایعی مثل اسهال مسافرتی می‌تواند روزهای خوش استراحت را برایتان با مشکلاتی همراه کند.
اگر شما هم در جریان سفر، به چنین مشکلی دچار شدید، با این گیاهان دارویی برای برطرف شدن اسهال مسافرتی تلاش کنید.
یادتان نرود که برای خلاص شدن از این وضعیت، علاوه بر تسکین موقت علائم، باید با عفونت‌هایی که وارد روده‌هایتان شده هم مبارزه کنید.

دم‌نوش زنجبیل یا چای بابونه

از درمان‌های موثر طبیعی که می‌توانید با کمک آن از درد عضلات شکمی و التهاب روده خلاص شوید، نوشیدن دم‌نوش زنجبیلی است که با عسل شیرین شده است. اگر به زنجبیل دسترسی نداشتید،‌ می‌توانید سراغ بابونه هم بروید و با خوردن دم‌کرده بابونه حال خود را بهتر کنید.

دانه شنبلیله

یکی از گیاهان دارویی مفید برای تسکین اسهال مسافرتی و کم کردن عفونت روده‌ها، دانه شنبلیله است. البته دانه این گیاه سفت است و برای مصرف کردنش باید آن را آسیاب کنید، مصرف آرد تخم شنبلیله، سبب سفت شدن شکم و رفع اسهال می‌شود.

سیب

از قدیم گفته‌اند که سیب به درمان اسهال کمک می‌کند. اگر هیچ‌یک از گیاهان گفته‌شده در دسترستان نبود می‌توانید سیب را رنده کنید و با قاشق میل کنید تا تاثیرش در برطرف کردن علائم اسهال بیشتر شود.

ماست

رساندن باکتری‌های پروبیوتیک به بدنتان می‌تواند علائم آزاردهنده‌ای که تجربه می‌کنید را کمتر کند. خوردن ماست پروبیوتیک یکی از راه‌های ساده و در دسترس برای مقابله با اسهال است.

شربت شور و شیرین

یکی از مشکلاتی که اسهال برای شما ایجاد می‌کند، کم‌آب شدن بدن است. برای خلاص شدن از این مشکل باید تا آنجا که می‌توانید آب بنوشید. محلولی که خودتان با ریختن یک قاشق چای‌خوری نمک و یک حبه قند در چهار لیوان آب جوشیده درست کرده‌اید را آرام‌آرام بنوشید.