دمنوش های خواب آور (درمان خانگی بی خوابی)

گیاهان دارویی برای درمان بی خوابی

گیاه خواب آور قوی,قویترین داروی گیاهی خواب آور,عرقیات خواب آور,درمان سریع بی خوابی,درمان خانگی بی خوابی,خواب آور طبیعی,قرص گیاهی خواب آور,داروی گیاهی برای درمان خواب زیاد

محققان می‌گویند حتی اگر ۳۰ دقیقه کمتر از نیازتان بخوابید هم در معرض اضافه‌وزن و چاقی قرار می‌گیرید. شمایی که همیشه با ساعت بیولوژیکتان درگیرید و نمی‌توانید خواب آرام، کافی و به‌موقعی داشته باشید، یکی از قربانیان چاقی هستید. اما از نظر متخصصانی که تاثیر گیاهان دارویی را بررسی می‌کنند، در صورتی که به خاطر کم‌خوابی چاق و بیمار شده‌اید، باید سری به عطاری محله‌تان بزنید و چند گیاه خواب‌آور را با خود به خانه بیاورید.

دمنوش های خواب آور

  چای بابونه

دم‌نوش‌های خانگی می‌توانند معجزه کنند. چای بابونه یکی از آن‌هاست که به شما در بهتر خوابیدن کمک می‌کند. بابونه نه‌تنها اعصاب را آرام می‌کند، بلکه تغییراتی را در بدنتان ایجاد می‌کند که شما را خواب‌آلوده می‌کند.
البته برای خوب خوابیدن هرگز بابونه را در چای نریزید و چای سیاه را همراه با آن دم نکنید، چراکه چای سیاه کافئین دارد و خواب را از سر می‌پراند.

  چای موز

حتما می‌دانید که خوردن یک لیوان شیر ولرم قبل از خواب، می‌تواند خواب عمیق و آرامی را به شما هدیه کند اما شاید تا به حال اسم چای موز را نشنیده باشید. تعجب نکنید! این چای طبیعی و خوش‌عطر واقعا می‌تواند شما را از بی‌خوابی نجات دهد.
برای درست کردن این چای یک موز را بدون کندن پوستش به مدت ۱۰ دقیقه در یک لیوان آب بجوشانید و سپس آب آن را در یک لیوان بریزید و میل کنید. محققان می‌گویند این عصاره طبیعی واقعا در درمان بی‌خوابی موثر است.

  چای گل‌ساعتی

یکی دیگر از گیاهان ضداضطراب گل‌ساعتی است. این گیاه می‌تواند اضطراب شما را به شکل قابل‌توجهی کم کند و نه‌تنها از شما فردی آرام‌تر بسازد، بلکه بی‌خوابی‌تان را هم درمان کند.
برخی از درمانگران می‌گویند گل‌ساعتی در درمان بیماری پارکینسون هم می‌تواند موثر باشد و پژوهشگران شکی ندارند که با خوردن جوشانده این گیاه می‌توان از بی‌خوابی نجات پیدا کرد.