گیاهان دارویی برای نفخ شکم

داروی گیاهی ضد نفخ,ضد نفخ قوی,علائم نفخ معده,نفخ معده چیست,از بین بردن نفخ شکم,درمان نفخ شکم در طب سنتی,نفخ معده و شکم و طب سنتی, نفخ روده بزرگ
کاهش نفخ با ۶ ماده غذایی
زنجبیل

محققان دانشگاه تگزاس به تازگی اعلام کرده‌اند افراد مبتلا به نفخ‌های مداوم می‌توانند از دمنوش زنجبیل (بعد از غذا) یا پودر زنجبیل (همراه غذا) برای از بین بردن مشکل خود کمک بگیرند. ترکیبات موجود در زنجبیل به تخلیه سریع‌تر مواد غذایی از معده و افزایش سرعت هضم مواد غذایی کمک می‌کند. به این ترتیب، با خروج سریع‌تر غذا از معده، باد کمتری هم در آن جمع می‌شود و نفخ از بین می‌رود.
شوید

اگر زیاد نفخ می‌کنید یا می‌خواهید جلوی نفخ کردن خود را بگیرید، حتما همراه غذای خود شوید تازه بخورید یا ماستتان را با شوید، طعم‌دار کنید. شوید هم مانند زنجبیل، سرعت هضم مواد غذایی را بالا می‌برد و با روانه کردن سریع‌تر گازهای معده به سمت روده و تخلیه آنها از بدن، ابتلا به نفخ و دل‌درد ناشی از آن را از بین می‌برد.
کلم‌سفید و بروکلی

افراد مبتلا به نفخ‌های شدید و مداوم باید در مصرف خانواده کلم، از کلم سفید گرفته تا بروکلی، احتیاط کنند. کلم‌ها، حاوی قندی به نام «رافینوز» هستند که این قند، به سادگی در دستگاه گوارش هضم نمی‌شود و فرآیند هضم و جذب آن با تولید گاز فراوان همراه است.
ماست پروبیوتیک

خیلی از افراد با مصرف انواع لبنیات دچار نفخ و دل‌درد می‌شوند. استفاده از ماست‌های پروبیوتیک می‌تواند این مشکل را حل کند. باکتری‌های مفید پروبیوتیک با کمک به هضم بهتر مواد غذایی و تخلیه سریع‌تر معده، جلوی ابتلا به نفخ و یبوست را می‌گیرند. البته نباید در مصرف این گروه از محصولات زیاده‌روی کرد زیرا مصرف بیش از اندازه آنها هم باعث نفخ می‌شود.
رازیانه

تخم رازیانه دارای ترکیب‌های است که از گرفتگی عضلات دستگاه گوارش، پیشگیری می‌کند. افزایش حرکات دودی دستگاه گوارش با کمک تخم رازیانه باعث دفع سریع‌تر گاز و مدفوع از دستگاه گوارش می‌شود و جلوی نفخ و برآمدگی شکم را می‌گیرد.
نعناع

متخصصان طب سنتی معتقدند نعناع، یک گیاه بادشکن است؛ یعنی امکان دفع گاز از بدن را فراهم می‌کند و به این ترتیب، جلوی نفخ را می‌گیرد. از این رو، اگر جزو افرادی هستید که با نفخ کردن‌های مداوم مواجه هستید، بهتر است یک استکان دمنوش نعناع بعد از هر وعده غذایی میل کنید یا حتما شربت نعنای خانگی را روی میز غذای خود داشته باشید.