خواص و فواید اسفناج (روش مصرف درمانی)

خواص اسفناج و ماست,مضرات اسفناج,اسفناج خام یا پخته؟,خواص اب اسفناج برای پوست,پختن اسفناج,طریقه مصرف اسفناج,خواص اسفناج خام,خواص اسفناج در بارداری,خوردن اسفناج در سه ماه اول بارداری,خوردن بورانی اسفناج در دوران بارداری,اسفناج در فریزر,خوردن اسفناج در شیردهی

در کتب طب سنتی با نامهای ” اسفاناخ” ، “اسپناج”، “اسفاناج” نامبرده شده و به فارسی اسفناج گفته می شود. به زبان فرانسوی آن را Espinardو به انگلیسی Spinachگویند.گیاهی است از خانواده غازپایان Chenopodiaceae جنس Spinacia دارای گونه های مختلفی است و نام علمی گونه خوراکی آن .Spinacia Oleracea L می باشد.

مشخصات
گیاهی علفی،یکساله یا دو ساله، دو پایه و دارای ساقه ای راست، شیار دار و به ارتفاع 30تا 80 سانتی متر است. منشا اولیه آن، نواحی مختلف آسیا مانند ایران و افغانستان تعیین گردیده است.
از مشخصات آن این است که ظاهری عاری از کرک دارد. گلهای آنکه در فاصله ماههای خرداد تا شهریور پدید می آید،دارای رنگ مایل به سبز است. برگهای اسفناج، دارای پهنک مثلث شکل، سهم مانند (فلش) و منتهی به دمبرگ مشخص است.
پرورش اسفناج به علت اهمیتی که در تغذیه دارد، در غالب نواحی جهان معمول می باشد. بررسی های مختلف نشان داده است که اسفناج، حاصل اتحاد دو گونه، یکی دارای خار و دیگری بدون خار می باشد.
عده ای از گیاه شناسان درباره منشاء اسفناج چنین عقیده دارند که این گیاه از یکی از گونه های وحشی آن که در ایران می روید،نتیجه شده است. قسمت مورد استفاده اسفناج، برگهای آن است.

محل رویش
اسفناج،اصالتی ایرانی دارد و از دیرباز در ایران رویش میکرد و در نواحی شمال غربی ایران، آذربایجان شرقی (تبریز ،خوی و …) به صورت طبیعی می روید.

موارد مصرف اسفناج
طبق نظر حکمای طب سنتی اسفناج از نظر طبیعت کمی سردتر و تا حدی می توان گفت که نه سرد است و نه گرم، بلکه معتدل است. برگ آن خنک کننده است و برای کاهش تب و ورم ریه و روده کوچک نافع است. تخم آن ملین، خنک کننده و برای ورم کبد و یرقان مفید است.

اگر برگ اسفناج با جو پوست کنده و به اصطلاح جو سفید و روغن بادام شیرین پخته شود، برای سرفه های خشک و تبهای گرم اشخاص گرم مزاج مفید است و اما در مورد سرد مزاجان توصیه این است که اسفناج پخته با گوشت پرنده چاق و چرب و برنج و ادویه نظیر زنجبیل و هل و دارچین خورده شود.

اسفناج رفع تشنگی می نماید و سریع الهضم تر از سایر سبزی هاست و برای درد گلو ورم ملاز یا ورم لهات (گوشت پاره ای که از وسط انتهای کام آویخته است و آنرا اوولا نامند)(Uvula) نافع است و آب تخم آن برای درد ناحیه قلب و درد احشا (اعضای داخل شکم)مفید است.
عصاره آن با شکر برای یرقان و سنگ مثانه و اشکال در ترشح ادرار و سوزش مجرای ادرار و درد کمر و سوزاندن اخلاط صفراوی مؤثر و نافع است.ضماد پخته آن برای ورمهای گرم و ضماد آن برای ورمهای حاصل از گزش زنبور و سرباز کردن دمل مفید است.
مقدار مصرف عصاره اسفناج 10 گرم است.اسفناج چون دارای اکسالات است برای بیماران مبتلا به ورم مفاصل و سنگ های صفراوی مناسب نیست.

در چین و مناطق خاور دور از اسفناج به عنوان بادشکن و ملین (مورا) استفاده می شود و ماده اسپنیاسین ترشحات مربوط به هاضمه را تحریک می کند.

آش اسفناج که گشنیز تازه در آن ریخته شده باشدبرای سردردهایی که حادث از اختلال گوارشی و سوء مزاج باشد مفید است و اگر با آب لیمو یا آب سماق یا آب غوره ترش شود برای سردرد های ناشی از اختلالات صفراوی خیلی مفید است.
اسفناج پخته که در کره گاو یا روغن بادام سرخ شده باشد نیز برای سردرد های حاصله از اختلالات صفراوی خوب است.
برای اشخاص مبتلا به سرسامهای صفراوی پس از 3 روز پرهیز غذایی از شروع بیماری،خوردن اسفناج که با آب پخته و با روغن بادام شیرین آغشته شده باشد نافع است.
همچنین برای بیماران مبتلا به سرسام صفراوی اسفناج پخته باکمی شکر و سرکه و یا آلو و یا تمر هندی که ترش شود، بسیار مفید است.

اسفناج پخته ساده را اگر با روغن بادام شیرین آغشته و میل کنند برای تشنج های ناشی از یبوست مفید است.

استفناج شلمل دو عنصر مهم لوتئین و زئازانتین می باشد که در پیشگیری از خرابی شبکیه چشم بسیار مفید می باشد .

اسفناج دارای لوتئین و زئازانتین است که از تخریب شبکیه چشم جلوگیری می‌کند.

اسفناج سرشار از اسید فولیک است که یکی از ویتامین‌های گروه B است. از نقایص عصبی جنین پیشگیری می‌کند و در سلامت جنین نقش دارد.

اسفناج دارای ترکیباتی است که از آسیب رساندن به عروق خونی بدن جلوگیری می‌کند و موجب پایین آوردن هموسیستئین خون می‌شود.

هموسیستئین ماده آزار دهنده جدار عروق خونی است که موجب بیماری قلبی و عروقی می‌شود و اسیدفولیک از این مشکل پیشگیری می‌کند.
اسفناج دارای آهن قابل ملاحظه‌ای است، اما جذب آهن در «اسفناج» به خوبی آهن‌‌های حیوانی نیست.

اسفناج همچنین دارای لوتئین و زئازانتین است که از تخریب شبکیه چشم جلوگیری می‌کند، مانع کوری می‌شود و موجب سالم ماندن ماکولای چشم می‌شود. این سبزی بر اعصاب پاراسمپاتیک نیز تاثیر مثبت می‌گذارد.

اگر اسفناج با ماست خورده شود مانع جذب مقداری از کلسیم ماست می‌شود.

اسفناج حاوی ویتامین C، ویتامین E، ویتامین A، ویتامین K، اسیدفولیک، فیبر، کلسیم، منگنز و آهن است و باعث کاهش خطر Eclampsia (یک نوع تشنج مربوط به زنان باردار) می گردد.

همچنین اسیدفولیک فراوان موجود در اسفناج به پیشگیری از نقائص لوله عصب جنین کمک می کند. مصرف آن در حاملگی توصیه شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده