میوه های ضد آفتاب خوراکی (ضد آفتاب طبیعی)

اگر زیر آفتاب کار می‌کنید سراغ این خوراکی‌ها بروید،ضد آفتاب طبیعی،بهترین میوه های محافظت کننده از پوست
حتی اگر هردو ساعت یک‌بار کرم ‌ضدآفتابتان را تجدید کنید، در صورت مناسب نبودن تغذیه‌تان باز هم دچار آسیب‌های پوستی ناشی از ساعت‌ها زیر آفتاب ماندن می‌شوید. اگر در مسیر رسیدن به محل کارتان، مدت زیادی در معرض تابش نور خورشید هستید، یا اگر مجبورید در فضای باز و زیر آفتاب کار کنید، سراغ این خوراکی‌ها بروید و با مصرفشان سلامت پوستتان را در این روزهای گرم تضمین کنید.

میوه های ضد آفتاب خوراکی

ضد آفتاب توت‌فرنگی

نه‌تنها آنتی‌اکسیدان‌های موجود در توت‌فرنگی، بلکه ویتامین C موجود در این میوه خوش‌رنگ و طعم، می‌تواند از پوست شما در برابر آفتاب‌سوختگی و پیامدهای قرار گرفتن زیر اشعه‌ مضر آفتاب محافظت کند. اگر به اندازه کافی توت‌فرنگی و توت سیاه مصرف کنید، بعید است به خاطر قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید دچار مشکلات پوستی شوید. البته با خوردن میوه‌های بنفش‌رنگ دیگری مثل انگور قرمز هم می‌توانید چنین فایده‌ای را به بدنتان برسانید.

 ضد آفتاب چای سبز

برای محافظت از پوستتان نباید از مصرف نوشیدنی‌های حاوی آنتی‌اکسیدان غافل شوید. چای سبز یکی از آن‌هاست که با خوردنش می‌توانید از آسیب‌هایی که ممکن است به پوستتان وارد شود جلوگیری کنید. البته بعد از نوشیدن این چای می‌توانید تفاله‌های سردشده‌اش را هم روی پوستتان بگذارید تا در صورت دچار بودن به آفتاب‌سوختگی پوستتان ترمیم شود.

 کاکائو ضد آفتاب

برای کم کردن تاثیر اشعه‌ مضر خورشید بر پوستتان، هرروز چند شکلات کاکائویی تلخ میل کنید. با خوردن شکلات تلخ اجازه نمی‌دهید که مصرف زیاد مواد قندی به بدنتان آسیب بزند و در عین حال، به اندازه کافی کاکائوی سرشار از آنتی‌اکسیدان به بدنتان می‌رسانید و شرایط را برای محافظت از پوستتان فراهم می‌کنید. اگر اهل خوردن شکلات کاکائویی نیستید، می‌توانید کمی کاکائو در یک قوری بریزید، رویش آب جوش بریزید و اجازه دهید مثل چای دم بکشد. البته برای اینکه این نوشیدنی طعم خوشی داشته باشد باید کمی شکر هم به آن اضافه کنید.

ضد آفتاب بادام

فقط با خوردن ویتامین C نیست که از پوستتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کنید. برای این کار باید به بدنتان به اندازه کافی ویتامین E هم برسانید. بادام یکی از دانه‌هایی است که می‌تواند از پوست در برابر این اشعه‌ها محافظت کند. بادام علاوه بر ویتامین E آنتی‌اکسیدان فراوانی هم دارد.

 ضد آفتاب هندوانه

هندوانه و گوجه‌فرنگی از دیگر میوه‌های حاوی آنتی‌اکسیدان هستند که از ابتلا به سرطان پوست، پیر شدن پوست و حتی آفتاب‌سوختگی پیش‌گیری می‌کنند. این دو علاوه بر کم کردن اثر اشعه‌های مضر آفتاب بر پوست، باعث آب‌رسانی به بدن هم می‌شوند و نمی‌گذارند گرما و خشکی هوا پوستتان را پیر و چروکیده کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده