معماری
درمان گیاهی مسمومیت غذایی

درمان سنتی و گیاهی مسمومیت غذایی

درمان سنتی و گیاهی مسمومیت غذایی،حالت تهوع، اسهال و استفراغ از شایع‌ترین عوارض ناشی از مسمومیت هستند که می‌توانند برای تمام افراد، مخصوصا کودکان و سالمندان، بسیار آزاردهنده باشند. از این رو، در طب سنتی، چند پیشنهاد غذایی برای درمان سریع‌تر این عوارض مطرح است که در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:
شربت سیب

برای تهیه شربت سیب به ۳ لیتر آب سیب شیرین و رسیده (بدون پوست) و ۴۵۰ گرم عسل نیاز داریم.برای آماده کردن این شربت باید آب سیب را روی حرارت بگذارید تا حدود نصف آن تبخیر شود. سپس آن را صاف و با عسل مخلوط کنید. دوباره این ترکیب را روی حرارت بگذارید تا کاملا غلیظ شود. شما می‌توانید از این شربت برای تقویت معده، رفع حالت تهوع و افزایش اشتهای افرادی که به تازگی دوران مسمومیت را پشت سر گذاشته‌اند، استفاده کنید.
شربت سیب و زرشک و لیمو

برای تهیه این شربت به ۴۰۰ گرم آب سیب شیرین و رسیده، ۴۰۰ گرم آب زرشک و ۲۰۰ گرم آبلیموی تازه نیاز دارید. برای آماده کردن شربت هم تمام مواد را با هم ترکیب کنید و بجوشانید تا به غلظت دلخواه برسد. در صورت تمایل می‌توانید کمی عسل هم به این شربت اضافه کنید. مصرف شربت سیب و زرشک و لیمو به کاهش تهوع، اضطراب و بی‌اشتهایی کمک می‌کند.
دم‌کرده مرزنجوش

این دمنوش را می‌توان با ۱ قاشق غذاخوری مرزنجوش، ۲ لیوان آب‌جوش و کمی نبات در قوری دم کرد. دمنوش مرزنجوش می‌تواند کمک بزرگی به رفع اسهال و نفخ کند و اشتهاآور خوبی هم محسوب می‌شود.
دم‌کرده نعناع یا پونه

این دمنوش را می‌توان با ۱ قاشق غذاخوری نعناع یا پونه، ۲ لیوان آب‌جوش و کمی نبات در قوری دم کرد. دم‌کرده نعناع یا پونه برای رفع اسهال و استفراغ و تقویت معده در افرادی که به تازگی مسمومیت‌شان را پشت سر گذاشته‌اند، بسیار مفید خواهد بود. اگر به جای نعناع یا پونه از گلپر استفاده کنید هم می‌توانید از خاصیت ضداسهال یک دمنوش گرم، کمک بگیرید.