میوه های مفید برای یبوست (درمان خانگی یبوست)

میوه های یبوست آور,درمان یبوست خانگی,غذاهای مناسب برای رفع یبوست,مواد غذایی یبوست زا,غذاهای ملین و مسهل,درمان سریع یبوست,درمان یبوست در طب سنتی,درمان سریع یبوست در منزل

شب‌کارید یا اینکه شب‌ها به هر دلیلی خوب نمی‌خوابید؟ کارتان سخت است و از زمانی که وارد محیط کار می‌شوید استرس به جانتان می‌افتد؟ تحرکتان کم است و به خاطر شرایط شغلی‌تان ساعت‌ها در یک موقعیت می‌نشینید؟ اگر با وجود چنین شرایطی دچار یبوست شدید تعجب نکنید. چنین عواملی می‌تواند باعث به هم ریختن فعالیت روده‌ها شود. از نظر متخصصان اگر نمی‌توانید از شر آن‌ها راحت شوید، لااقل باید مراقب خوردوخوراکتان باشید تا شرایط از این سخت‌تر نشود.

میوه های مفید برای یبوست

 موز رسیده
اگر همیشه با یبوست درگیر باشید، احتمالا خوب می‌دانید که خوردن موز می‌تواند مشکلتان را تشدید کند. اما محققان می‌گویند در هر شرایطی و همه موزها باعث ایجاد یبوست نمی‌شوند. از نظر آن‌ها اگر سراغ موزهای به‌شدت رسیده‌ای بروید که رنگ تیره‌تری پیدا کرده‌اند، یبوستتان زودتر برطرف می‌شود، اما در صورتی که سراغ موزهای سبزرنگ بروید، یبوست با شدت بیشتری روده‌هایتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 نان چاودار
نام نان چاودار را نشنیده‌اید؟ این بار که به سوپرمارکت محله‌تان یا یک فروشگاه نان فانتزی رفتید، از فروشنده بخواهید به شما یک بسته نان چاودار بدهد. محققان می‌گویند مصرف این نان‌ها باعث بیشتر شدن تحرک روده و برطرف شدن یبوست می‌شود. نان چاودار سرشار از فیبر است و می‌تواند روده‌های شما را راه بیندازد.

 بذر کتان
اگر خانم باشید احتمالا توصیه متخصصانی را شنیده‌اید که می‌گویند برای سلامتتان بذر کتان مصرف کنید. بذر قهوه‌ای‌رنگ کتان از ابتلای شما به مشکلات پستان و تخمدان جلوگیری می‌کند و درعین‌حال روده‌هایتان را سالم نگه می‌دارد. بذر کتان سرشار از فیبر و اسیدهای چرب امگا ۳ است و یکی از خوراکی‌های خوب برای درمان یبوست به شمار می‌رود.

 کیوی
مصرف اغلب میوه‌ها و سبزیجات به درمان یبوست کمک می‌کند، اما یکی از بهترین میوه‌ها برای خلاص شدن از این مشکل، کیوی است. اگر روده‌هایتان خوب کار نمی‌کنند، هرروز یکی دو عدد کیوی رسیده بدون پوست بخورید تا به‌مرور فعالیت روده‌هایتان بیشتر شود. البته خوردن فراورده‌های پروبیوتیک هم در کنار همه این مواد غذایی می‌تواند به سلامت روده‌هایتان و تنظیم شدن وضعیت مزاجی‌تان کمک بزرگی کند.

سیب

پکتین موجود در سیب برای کنترل اسهال و یا رفع یبوست مفید می باشد.پکتین مقدار زیادی آب از معده و روده جذب کرده و مدفوع را به حالت نیمه سفت تبدیل می کند. در عین حال پکتین می تواند ازسفت و سخت شدن مدفوع جلوگیری کرده و باعث رفع یبوست گردد. برای بدست آوردن خاصیت ضد اسهالی سیب باید آن را بدون پوست مصرف نمود تا فقط پکتین آن موثر باشد و در مورد اثر یبوست باید سیب را با پوست مصرف نمود تا گذشته از پکتین مقداری فیبر توسط پوست آن به بدن برسد و بتواند به عنوان ضد یبوست عمل کند.