بهترین زمان بندی برای آب کردن شکم

برنامه ریزی روزانه برای آب کردن چربی های شکم

نمی‌خواهیم ادعای عجیب‌وغریبی را مطرح کنیم و با خوش‌خیالی بگوییم که تنها در ۲۴ ساعت می‌توانید چربی‌هایی که سال‌هاست در بدنتان خانه کرده‌اند را دور بریزید. اما به شما این امید را می‌دهیم که اگر هر روز از الگویی که در ادامه آورده‌ایم پیروی کنید، خیلی زود‌تر از آنچه انتظار دارید لباس‌های قدیمی برایتان گشاد می‌شوند.

ویتامین D ذخیره کنید

ساعت ۶ کفش راحت بپوشید و ۱۰ تا ۳۰ دقیقه در هوای آزاد راه بروید. با کمی تحرک و ذخیره کردن ویتامین D می‌توانید روز بهتری را شروع کنید. شمایی که بخش زیادی از روز را در محیط دربسته کار به سر می‌برید، به این تحرک و ویتامین‌رسانی برای رسیدن به هدف‌تان نیاز دارید.

ساعت 6:30 :دوش آب سرد بگیرید

برای حمام کردن باید حواس‌تان به دمای آبی که زیر آن می‌ایستید باشد. حمام آب سرد، هم می‌تواند نشاطتان را بیشتر کند و شما را برای یک روز پرکار آمده سازد و هم بدنتان را مجبور به سوزاندن چربی بیشتری کند. اگر طاقت ایستادن زیر آب سرد را ندارید، تنها ۳۰ ثانیه آن را امتحان کنید و بقیه حمام را زیر آب ولرم بگذرانید.

ساعت۷ :پروتئین‌ درمانی کنید

حتما خوشحال می‌شوید اگر بدانید که گاهی بیشتر خوردن کلید لاغری است. حذف صبحانه می‌تواند با بیشتر کردن میلتان به هله‌هوله خوردن، چربی‌های اضافه بدنتان را هر روز بیشتر از قبل کند. اما یک صبحانه پروتئین‌دار، مثل تخم‌مرغ آب‌پزی که با نان سبوس‌دار میل می‌شود، اشتهای کاذبتان را کم و به سلامت عضلاتتان کمک می‌کند.

ساعت 7:30:راز لاغری را بنوشید

باز هم صحبت شیرین تاثیر خوردن بر لاغری است. این بار توصیه می‌کنیم با یک فنجان چای سبز به استقبال چربی‌سوزی بروید و با این روش هر روز ۱۰۰ کالری بیشتر بسوزانید. این نوشیدنی چربی‌سوز به شما کمک می‌کند که در حدود ۳ ماه 5/1 کیلو بیشتر از انتظارتان وزن کم کنید.

ساعت 8:30 :بی‌خیال آسانسور شوید

لاغری از آسمان به شما هدیه نمی‌شود و برای چربی سوزاندن چاره‌ای جز تحرکت بیشتر ندارید. برای شروع کافی است از آسانسور خانه و محل کارتان استفاده نکنید و اگر زانو‌هایتان سالم‌اند، سراغ پله‌ها بروید. محققان می‌گویند زنانی که پنج‌بار در روز و هربار به مدت دو دقیقه از پله‌های محل کارشان استفاده می‌کنند، بعد از گذشت دو ماه به شکل قابل توجهی تناسب اندام پیدا می‌کنند.

ساعت ۱۱: استخوا‌‌ن‌هایتان را بسازید

شما برای داشتن اندام متناسب باید از کلسیم کمک بگیرید و اگر برای میان‌وعده سراغ شیر، پنیر، ماست و یا حتی غلات بروید، خیلی زود‌تر به هدفتان دست پیدا می‌کنید.

ساعت ۱۳: نهار عضله‌ساز بخورید

اگر منیزیوم بیشتری به بدنتان برسانید، هم عضلاتتان قوی‌تر می‌شود و هم روند لاغر شدنتان سرعت می‌گیرد. شما با یک نهار پروتئین‌دار که از حبوبات و گوشت‌ها پر شده می‌توانید به استقبال تناسب اندام بروید و با سالادی که از تخم کدو و اسفناج تهیه شده، منیزیوم بیشتری به بدنتان برسانید.

ساعت 15:30 : بمب انرژی را قورت دهید

با چند دانه بادام می‌توانید گرسنگی میانه روز را برطرف کنید و جلوی هله‌هوله‌خوری را بگیرید. یادتان نرود که خوردن تعداد زیادی میوه هم شما را چاق می‌کند اما اگر به بادامی که شور نشده پناه ببرید، قطعا نتیجه خوبی خواهید گرفت و انرژی لازم برای گذراندن ساعات پایانی کار را پیدا خواهید کرد.

ساعت 17:30 :بجنبید

خستگی بعد از کار را بهانه نکنید. حتی اگر دوبار در هفته و هربار نیم ساعت ورزش کنید، روند لاغر شدنتان سرعت قابل توجهی می‌گیرد. اگر توان انجام ورزش‌های سنگین را ندارید و یا به وزنه برداشتن علاقه‌ای ندارید، می‌توانید ورزش‌های سبک‌تر و نشاط‌آور را انتخاب کنید. ایروبیک یکی از پیشنهاد‌های پژوهشگران برای انجام ورزش‌های هفتگی است.

ساعت ۲۰ :به ادویه‌ ها سلام کنید

تنها آوردن فلفل‌دان به سفره، حتی سفره صبحانه، نمی‌تواند تیر خلاص را به چربی‌های انباشته بدن شما بزند. محققان می‌گویند بسیاری از ادویه‌های دیگر هم می‌توانند با فلفل همراه شوند و سوخت‌وساز بدنتان را بالا ببرند. دارچین، زنجبیل، خردل و زردچوبه همه از ادویه‌هایی هستند که باعث می‌شوند بیشتر چربی بسوزانید. پس شام سبکی که برای شب تدارک دیده‌اید را با این ادویه‌ها و چاشنی‌ها مزه‌دار کنید.

ساعت۲۱ :دوش لاغری بگیرید

همین امروز سری به عطاری محله‌تان بزنید و کمی نمک حمام بخرید. دوشی که با این نمک می‌گیرید تنها پوستتان را جوان و شاداب نمی‌کند و آکنه‌هایتان را از بین نمی‌برد. نمک حمام یا نمک فرنگی می‌تواند سرعت چربی‌سوزی بدنتان را هم بیشتر کند و زود‌تر لاغرتان کند. پس بعد از یک روز پرکار، با استفاده از این نمک دوش بگیرید و خستگی را از بدنتان بیرون کنید.

ساعت ۲۳ :تیر آخر را بزنید

همیشه بیش از نیاز بدن غذا خوردن باعث چاقی نمی‌شود. خواب ناکافی و بدموقع هم می‌تواند به تجمع چربی‌های زائد در بدن منجر شود. وقتی خواب آرام و کافی نداشته باشید، هورمون کورتیزول در بدنتان بیشتر ترشح می‌شود و چربی‌های زائد به بدنتان هجوم می‌آورند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *