روش مراقبت از پوست

آشنایی با ۵ محصول زیبایی مراقبت از پوست و مو

امسال، هیالورونیک اسید و رتینول همچنان در کنار برخی مواد اولیه زیبایی انقلابی به‌پا می‌کنند. در این مقاله 5 ماده شگفت‌انگیز دیگر را به شما معرفی می‌کنیم که باعث طراوت، غنی‌سازی و محافظت از پوست شما می‌شوند و بازار زیبایی ۲۰۲۰ را متحول خواهند کرد.

۱. روغن حبشی

سال گذشته، روغن آرگان به عنوان یک ماده معجزه‌آسا برای پوست و مو جایزه گرفت، اما در این میان سوالاتی پیرامون چگونگی پایدار ماندن آن در مواجهه با گرما وجود داشت. این مساله راه را برای جایگزینی ماده‌ای ارزشمند به نام «روغن حبشی» هموار کرد.

روغن حبشی با ساختار اسیدهای چرب بی‌نظیر و غلظت فوق‌العاده‌ای از فیتواسترول‌ها، امگا3-6-9 و آنتی‌اکسیدان‌ها برای سلامت پوست و مو بسیار خوب است.

زادگاه این روغن اطراف مدیترانه و آفریقای شرقی است. از خصوصیات برجسته روغن حبشی می‌توان به سبک‌وزنی، آبرسانی بالا و تغذیه‌کنندگی قوی پوست و مو اشاره کرد.

گیاه حبشی در فصل خشک با تامین منابع محدود آب، رشد می‌کند و روغن به دست آمده از آن نیز خاصیت احتباس آب و مرطوب‌کنندگی قوی دارد.

۲. جلبک دریایی

مبارزه با اثرات آلودگی شهری بر پوست و مو یکی از اولویت‌ها در حوزه سلامت پوست و مو است. جلبک دریایی غنی از مواد معدنی و دریایی است که عمیقا پوست را آبرسانی کرده و ظاهری جوان و قوام‌دار به پوست می‌بخشد.

این ماده به محافظت از پوست در برابر عوامل خارجی از جمله باد، آب، هوای خشک و آلودگی هوا کمک می‌کند.

۳. روغن دانه کنف

پتانسیل‌های این گیاه شگفت‌انگیز در تحقیقات جدید همه را شگفت‌زده کرده است. روغن دانه کنف سرشار از اسیدهای چرب امگا است که پوست را آبرسانی می‌کنند.

در مطالعه‌ای توانایی این روغن در ایجاد تعادل در تولید سبوم بررسی و مشخص شد این روغن به خوبی در درمان آکنه موثر عمل می‌کند.

۴. مولتی‌ بیوتیک‌ ها

صنعت مد و زیبایی توجه زیادی به روده و میکروبیوم دارد زیرا سلامت آن بر سلامت پوست و مو تاثیر قابل توجهی می‌گذارد. اهمیت یک اکوسیستم باکتریایی متعادل و تاثیرش بر پوست بر کسی پوشیده نیست. استفاده از پروبیوتیک‌ها در سال 2020 مسلما از قبل هم پررنگ‌تر خواهند شد.

تحقیقات علمی جدید رویکردی تازه برای در نظر گرفتن پوست به عنوان یک اکوسیستم متشکل از باکتری‌های دوست داشتنی، ویروس‌ها و قارچ‌ها در نظر گرفته است.

برای داشتن پوستی سالم، همه مولفه‌ها باید در تعادلی مطلق وجود داشته باشند که این موضوع شامل ترکیب مناسب مواد مغذی با هم است.

۵. روغن اسکالان

ترکیب اسکالان سال‌ها است که در محصولات زیبایی گنجانده شده است اما سرانجام به عنوانی محصولی خاص و جداگانه وارد بازار شد. برای تبدیل زیتون به اسکالان، فرایند هیدروژناسیون انجام می‌شود که این امر باعث پایداری، افزایش چربی و لطافت بیشتر این روغن روی پوست می‌شود.

روغن اسکالان التهاب و تنش روی پوست را کاهش داده، سطح رطوبت را بالا می‌برد و به بازسازی سلولی کمک می‌کند.

دو نوع اسکالان در بازار موجود است، یکی مشتق‌شده از روغن کبد کوسه و دیگری زیتون، اما شرکت‌های زیبایی مدافع حقوق حیوانات بیشتر از روغن زیتون استفاده می‌کنند.

منبع:سلامت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.